Borselse jongeren in discussie met gemeentebestuur: 'Het kan altijd beter'
Borselse jongeren in discussie met gemeentebestuur: 'Het kan altijd beter'

Borselse jongeren in discussie met gemeentebestuur: 'Het kan altijd beter'

21 september, 2022

Van onze redactie

HEINKENSZAND - Voor de tiende keer ging de Borselse jongerenraad vanavond in discussie met wethouders, de burgemeester, raadsleden en leden van adviesraden. Het thema was veiligheid, naar suggestie van burgemeester Gerben Dijksterhuis. "Ik vind onze gemeente best veilig, maar toch valt er nog genoeg over te discussiëren. Het kan altijd beter", aldus voorzitter van de jongerenraad Luca Beulens.

Moeten alle leerlingen EHBO krijgen op de basisschool? Moeten er meer snelheidscontroles komen? Moeten de deuren van basisscholen op slot? Die vragen legde de jongerenraad van Borsele vanavond voor aan raadsleden, wethouders, de burgemeester en leden van adviesraden.

De vragen zorgen voor levendige discussies, gevoerd in een grote kring en geleid door voorzitter Kevin van Gorkum. Bij sommige onderwerpen zijn de meeste aanwezigen - waaronder burgemeester Dijksterhuis, verschillende raadsleden en wethouders - het met elkaar eens, maar lang niet altijd. "Ik dacht dat dit een makkelijk onderwerp zou zijn", wordt er gelachen tijdens een discussie over de EHBO-lessen.

'Ik denk dat we hier nog wel even zitten'

"Tijdens deze avond kunnen we onze ideeën met de burgemeesters en wethouders delen, maar zij kunnen hun ideeën ook met ons delen", legt Beulens (18) uit. "Dus misschien kan het iets veranderen om de gemeente te verbeteren, voor jong en oud." Het thema - veiligheid - is dan ook relevant voor beide doelgroepen, zegt hij. "Iedereen rijdt wel eens een rondje in de auto of zit dagelijks op de fiets. Het spreekt eigenlijk iedereen aan."
 
Beulens is tevreden met de discussies die gevoerd worden: "Ik vind dit een hele goede editie. We zijn trots op de stellingen die we neer hebben gezet, iedereen komt aan het woord. En er is genoeg over het onderwerp te zeggen. Ik denk dat we hier voorlopig nog wel even zitten", lacht hij.
 
Ook Brechtje den Toonder van de jongerenraad is blij met hoe de avond verloopt. "Ik ben verrast door alle meningen die op tafel komen. Ik denk dat het een goede avond is." De vraag over de EHBO-lessen vond ze bijzonder interessant om te bespreken. "Ik denk dat we daar echt mee aan de slag moeten, dat het in ieder geval meer gepromoot wordt. Verplichten gaat misschien een beetje te ver." Of ze verwacht dat de aanwezige politici daar ook mee aan de slag gaan? "Ik hoop vooral dat ze er over na gaan denken. Wellicht dat er iets mee gedaan wordt, maar erover nadenken is het belangrijkste."
 
Dit is een bericht van Omroep Zeeland
Foto: de jongerenraad van Borsele: Chris (13), Luca (18), Pascal (20) en Brechtje (20) (© Omroep Zeeland)

Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.

Wethouder Kees Weststrate:
Borsele begroting

Borsele: ruim één miljoen in de plus in 2027, daarna volgen tekorten

21 oktober, 2026

In de drie jaren ná 2027 voorziet de gemeente tekorten, met bijna 439.000 euro in 2028, krap drie ton in 2029 en ruim 63.000 euro in 2030.