Burgemeester en wethouders vertellen kinderen over verkiezingen
Burgemeester en wethouders vertellen kinderen over verkiezingen

Burgemeester en wethouders vertellen kinderen over verkiezingen

7 maart, 2022

Van onze redactie

’s-GRAVENPOLDER – Burgemeester en wethouders van Borsele staan deze week op een aantal basisscholen voor de klas, om de kinderen iets te vertellen over wat een gemeente doet en hoe de verkiezingen in elkaar zitten. De gastlessen zijn een idee van kinderburgemeester Thomas Heijboer.

Volgens Thomas neemt de gemeenteraad beslissingen over allerlei zaken die ook kinderen aangaan, zoals de bibliotheek in het dorp, een trapveldje en een goede speeltuin. Maar veel kinderen hebben maar nauwelijks een idee hoe dat gaat. Daarom lanceerde Thomas al voor hij kinderburgemeester werd het idee om het dagelijkse gemeentebestuur uit te nodigen om er op de Borselse scholen iets over te vertellen. Zeven scholen doen in deze week voor de gemeenteraadsverkiezingen mee.

Wie is de baas?

Burgemeester Gerben Dijkersterhuis trapte de serie gastlessen af in Thomas’ eigen klas van de Koningin Julianaschool in ’s-Gravenpolder. Volgens Dijksterhuis is het belangrijk dat ook kinderen het nodige leren over wat de gemeente doet, wie de baas is in de gemeente en hoe het gaat met verkiezingen. “We zien dat niet iedereen die mag stemmen ook gaat stemmen”, zegt hij. “Als je op jonge leeftijd meekrijgt wat het betekent en hoe het werkt, kun je alvast enthousiast gemaakt worden voor de verkiezingen.”

Luister hieronder naar wat de burgemeester, de kinderburgemeester en een aantal kinderen van de Koningin Julianaschool van de gastles vonden.

foto: Kinderburgemeester Thomas Heijboer en burgemeester Gerben Dijksterhuis voor de klas. (© Streekomroep De Bevelanden)


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.

Wethouder Kees Weststrate:
Borsele begroting

Borsele: ruim één miljoen in de plus in 2027, daarna volgen tekorten

21 oktober, 2026

In de drie jaren ná 2027 voorziet de gemeente tekorten, met bijna 439.000 euro in 2028, krap drie ton in 2029 en ruim 63.000 euro in 2030.