WhatsApp Image 2022-05-14 at 10.51.43 AM
WhatsApp Image 2022-05-14 at 10.51.43 AM

De Bloesem is éindelijk af en bloeit in volle glorie: 'Een mooie dag voor Kapelle'

14 mei, 2022

Van onze redactie

KAPELLE - Na jaren van voorbereiding en een bouwperiode van anderhalf jaar was deze week eindelijk de oplevering van het nieuwe sportcentrum De Bloesem in Kapelle. Het multifunctionele centrum biedt ruimte aan een zwembad, sportzalen en een recreatieruimte. "Vanaf maandag 30 mei kan er gesport worden", aldus wethouder Jon Herselman. En dat is een maand eerder dan gepland.   door: Han Verbeem   De oplevering is in besloten kring, zonder aanwezigheid van de media en grote groepen genodigden. "We hebben het low profile gedaan, op z’n Kapels", merkt Herselman lachend op.  Uiteraard volgt nog een groot feest om de oplevering van De Bloesem te vieren, maar daarvoor moet Kapelle nog tot na de zomervakantie wachten: de officiële opening is gepland op zaterdag 17 september.

Duurzaam en energieneutraal

De lokale bewindsman is enorm trots op de nieuwe sportvoorziening, op dit moment de modernste van Zeeland en misschien wel van heel Nederland. Want het spiksplinternieuwe complex is duurzaam gebouwd en voorzien van geavanceerde techniek, op het gebied van klimaatvoorziening. Ook is De Bloesem nagenoeg energieneutraal, en dat scheelt de gemeente Kapelle tienduizenden euro's aan stroomverbruik op jaarbasis. Al met al heeft de bouw ruim zestien miljoen euro gekost maar de investeringen verdienen zich uiteindelijk weer terug, over een afschrijvingsduur van veertig jaar.   Foto's: gemeente Kapelle Foto onder: wethouder Jon Herselman tekent de overdrachtsovereenkomst. Rechts op de foto Gert-Jan Vermeulen, directeur Bouwbedrijf Vaessen


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.

Wethouder Kees Weststrate:
Borsele begroting

Borsele: ruim één miljoen in de plus in 2027, daarna volgen tekorten

21 oktober, 2026

In de drie jaren ná 2027 voorziet de gemeente tekorten, met bijna 439.000 euro in 2028, krap drie ton in 2029 en ruim 63.000 euro in 2030.