De perenpluk is gestart: goeie kwaliteit, mindere opbrengst
3 september, 2021
Van onze redactie
Schipper is blij dat de zon is gaan schijnen. "Dat geeft de peren nog een boost, maar de opbrengst qua kilo's is wel een stuk minder dan voorgaande jaren."
Burgemeesters Loes Meeuwisse van Noord-Beveland, Gerben Dijksterhuis van Borsele en Fons Naterop van Kapelle plukten zoals elk jaar de eerste peren. De burgemeesters van Reimerswaal en Goes ontbraken dit jaar. De pluk door de burgemeesters is een jaarlijks terugkerende traditie om het belang van de fruitsector voor onze regio onder de aandacht te brengen.
Vierde generatie
Dat deden ze bij Maatschap Schipper in Kapelle. Dit fruitteeltbedrijf is een echt familiebedrijf. Op dit moment is het bedrijf in handen van de vierde generatie Schipper. Het bedrijf is ooit kleinschalig gestart. Maar doordat er steeds een bedrijfsopvolger klaar stond, heeft men durven uitbreiden en investeren. Op dit moment heeft de maatschap 36 hectare peren en 24 hectare appels.
5000 hectare fruit
Een kwart van het Nederlandse fruit komt uit Zeeland en daarmee heeft onze provincie met bijna 5.000 hectare een groter aandeel in de Nederlandse fruitsector dan bijvoorbeeld de Betuwe. Gemeenten Kapelle en Borsele verzorgen samen het grootste aandeel.
Dit is een bericht van Omroep Zeeland
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.