Dertig jaar Dijkrock in Rilland: ‘Begon als gekkigheidje’
Dertig jaar Dijkrock in Rilland: ‘Begon als gekkigheidje’

Dertig jaar Dijkrock in Rilland: ‘Begon als gekkigheidje’

13 april, 2023

Van onze redactie

RILLAND - Op vrijdag 14 en zaterdag 15 april wordt de dertigste editie van het Dijkrock festival gehouden. Het festivalterrein is weer op de vertrouwde plek aan de Grensweg in Rilland, op steenworp afstand van België.

door: Gijs van Iwaarden

Hoewel er nu nog geen muziek te horen is, beginnen de contouren van het rockfestival langzamerhand te verschijnen. In de hoek van het grasveld staan Dixies en rondom het feestgebied worden hekken neergezet door vrijwilligers. De opbouw van de tent gaat de volgende ochtend van start.

Volgens Angie Verdult, secretaris van Dijkrock, is het festival altijd al een kleinschalig, maar gezellig evenement geweest. “Het bevatte een tijd geleden nog wat meer bluesmuziek, maar tegenwoordig is het vooral harde rockmuziek op het podium van Dijkrock.”

Ontstaan van Dijkrock

Het festival is niet altijd op het grasveld aan de Grensweg gehouden. Dijkrock begon eerst als “gekkigheidje” in een café niet al te ver van de huidige locatie vandaan. “Daar waren wat muziekliefhebbers en die hadden het idee om live muziek te maken met elkaar”, vertelt Verdult. Dit was op de lange termijn geen optie, omdat de hardrockmuziek goed te horen was in de nabijgelegen woonwijk. “We hebben toen met de gemeente een plek gevonden waar we wel harde muziek mogen maken en dat is nu al meer dan dertig jaar op dit grasveld.”

“Elk jaar een leuk feestje”

Dijkrock voorzitter Patrick Leendertse is niet vanaf dag één betrokken, maar als hij zo doorgaat zal zijn dertig jarige jubileum ook niet lang op zich laten wachten. De vrijwilliger begon in 1997 en is geleidelijk in het bestuur van het festival gekomen. Ook dit jaar helpt Leendertse mee met de opbouw van het festival. Het is de dagen vlak voor Dijkrock wel even aanpoten. “Maar we maken er elk jaar een leuk feestje van!”

Op vrijdag 14 april zal de tent openen om 19:30 uur. Twee Zeeuwse bands (Hardball en Highway 58) en een band uit Brabant (Deep White) maken hun opwachting op het jubileumpodium. Op zaterdag krijgen vijf beginnende bands vanaf 13 uur de kans om zich te laten horen op het open podium. De winnaar mag in 2024 betaald op de Dijkrock Mainstage staan. Op het podium staan Inner Sun, The Rabids, Ikke eerst en de gif’s Gauwkes, Dennis Pixa en GogmaGore.

Na de strijd op het open podium, kunnen de muziekliefhebbers, metalheads en hardrockers genieten van Rockford, ElectricA, Twisted Sisters, Halloween en Møtherfät. Tickets kunnen ter plekke worden gekocht voor respectievelijk 15 en 30 euro voor vrijdag en zaterdag.

Foto: Dijkrock-voorzitter Patrick Leendertse. 

Dit is een bericht van Streekomroep ZuidWest.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Hijskranen tillen de buisleiding op.
Leidingwater Rilland

Verzekerd van water, ook voor later: Evides vernieuwt buisleiding

22 oktober, 2026

In het landschap rond Rilland liggen momenteel lange slierten van witte stalen buisdelen klaar, die met een boortechniek onder dijken en wegen door worden geleid.

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.