Gescheiden inzameling textiel in gemeente Borsele fors toegenomen
14 september, 2021
Van onze redactie
HEINKENSZAND – Inwoners van de gemeente Borsele gooien afgedankte schoenen en textiel steeds vaker in de daarvoor bestemde container in hun dorp. De gemeente hoopt op die manier jaarlijks uiteindelijk zeventig ton kleding uit de grijze container te houden en apart in te zamelen.
Aanvankelijk stonden er vier kledingcontainers in Borsele (Ovezande, ’s Gravenpolder, Oudelande en Heinkenszand), maar sinds het voorjaar staat er in elk dorp een. “Voorheen haalden we zeshonderd kilo textiel per week op, inmiddels is dat zestienhonderd kilo”, zegt wethouder Kees Weststrate. Oftewel duizend kilo extra per week.
Mooie cijfers
De wethouder rekent voor dat dat over een jaar bezien zo’n vijftig ton is. Als dat inderdaad wordt gerealiseerd komt de gemeente al behoorlijk in de richting van het doel om zeventig ton textiel per jaar apart in te zamelen. “Ik vind dat zo aan het begin hele mooie cijfers”, zegt Weststrate. “Het is goed voor het hergebruik en een deel van de opbrengst gaat naar goede doelen. Het mes snijdt aan verschillende kanten.”
Curitas
De inzameling wordt gedaan door Curitas. Het bedrijf geeft op zijn website aan dat een deel van de opbrengst van de textielrecycling wordt geschonken aan het Longfonds, Terre des Hommes en Simavi.
foto: Streekomroep De Bevelanden
Deel dit artikel
Lees ook
Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival
29 juni, 2026
Achtertuinen, opritten en binnenplaatsen veranderden zondag voor één dag in kleine podia tijdens de eerste editie van Gluren bij de Buren Goes. Verspreid over de gemeente vonden 125 optredens plaats, waarbij bezoekers wandelend of fietsend van locatie naar locatie trokken.
Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing
29 juni, 2026
Het gemeentearchief van Borsele is van 17 augustus tot en met 11 september tijdelijk niet toegankelijk. Door een verbouwing van de archiefruimte kunnen inwoners in die periode geen fysieke archiefstukken, bouwdossiers of genealogische documenten opvragen.
WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma
29 juni, 2026
Na een sterke groepsfase staat Oranje in de zestiende finale van het WK. In de nacht van maandag op dinsdag wacht de kraker tegen Marokko. De aftraptijd van 03.00 uur zorgt op De Bevelanden voor een flink dilemma: blijven supporters op of kiezen ze toch voor hun nachtrust?