DSC_1502
DSC_1502

Goes is klaar voor de opvang van 320 asielzoekers

27 september, 2021

Van onze redactie

GOES – In de Zeelandhallen in Goes staat de noodopvang klaar voor 320 asielzoekers. De eerste mensen arriveren maandagmiddag. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) verwacht dat de rest van de plekken nog deze week allemaal bezet zijn. “Want de nood is hoog”, zegt Joeri Kapteijns van het COA. “Dit is de reguliere asielinstroom, dus het gaat om mensen die zich in eerste instantie melden in Ter Apel en dan doorstromen. Onder meer naar deze locatie in Goes.” Het gaat om mensen met verschillende nationaliteiten, het merendeel komt uit Syrië. Mensen die onlangs uit Afghanistan zijn gehaald vallen onder de zorg van Defensie en komen niet in deze opvang terecht. Verlenging Het COA is blij dat de ruimte zo snel is ingericht, maar benadrukt dat het echt om noodopvang gaat. De locatie staat daarvoor zes maanden ter beschikking en het COA hoopt dat het daarna niet opnieuw met het gemeentebestuur om de tafel hoeft om over een verlenging van nog eens zes maanden te praten. Stapelbed In de Zeelandhallen worden dit keer overigens alleen mannen opgevangen. Geen vrouwen en/of kinderen. Dat heeft onder meer te maken met de mate van privacy. Die is tamelijk beperkt. De enige ruimte die de gebruikers van de hal voor zichzelf hebben is het onderste of bovenste deel van een stapelbed, dat met een kunststof gordijn kan worden afgesloten. Ieder bed is voorzien van een laadpunt voor een mobiele telefoon. Naast het bed staat een locker waar wat persoonlijke spullen kunnen worden opgeborgen en een tafelmodel koelkast. Verder is de hal voorzien van een gezamenlijke eetruimte, een was- en douchegelegenheid en een ontspanningsruimte. De opvang biedt ook nog enige buitenruimte, inclusief een afgezet grasveldje waar de bewoners een balletje kunnen trappen. Getest Alle gebruikers van de ruimte zijn vooraf getest op corona en tbc. Iedereen heeft ook een corona-vaccinatie aangeboden gekregen. Maar het is aan de asielzoekers zelf om aan te geven of ze ingeënt willen worden of niet. “We hebben uiteraard wel voorzieningen voor het geval er toch corona zou worden vastgesteld bij een van de bewoners”, zegt Joeri Kapteijns. “De hal is ingericht in samenwerking met de GGD en volgens de richtlijnen van het RIVM.” Klik hier voor het interview met burgemeester Margo Mulder van Goes en Joeri Kapteijns van het COA over de noodopvang in de Zeelandhallen. Foto's: Streekomroep de Bevelanden

Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De huidige Zanddijk voldoet niet meer als ontsluitingsweg voor Yerseke.
Zanddijk Yerseke

Zuidelijke ontsluiting Yerseke loopt vertraging op en wordt duurder

22 oktober, 2026

Ook de provinciale planning staat onder druk. Nieuwe eisen van ProRail brengen volgens de provincie de geplande periode waarin er in 2027 geen treinen rijden in gevaar.

Hijskranen tillen de buisleiding op.
Leidingwater Rilland

Verzekerd van water, ook voor later: Evides vernieuwt buisleiding

22 oktober, 2026

In het landschap rond Rilland liggen momenteel lange slierten van witte stalen buisdelen klaar, die met een boortechniek onder dijken en wegen door worden geleid.

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over Rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.