Meer houtstook leidt tot overlast maar Reimerswaal kan niet ingrijpen: 'Afhankelijk van stookfatsoen inwoners'
7 december, 2022
Van onze redactie
KRUININGEN - Door de energieschaarste wordt ook in Reimerswaal meer hout gestookt dan in andere jaren. De gemeente krijgt klachten van inwoners over stank en rookwalmen en roept daarom kachelbezitters op terughoudend om te gaan met stoken. Het blijft vooralsnog bij een voorlichtingscampagne - bij gebrek aan regels om op te treden.
door: Han Verbeem
Omdat de gemeente geen éénduidig beleid heeft voor het gebruik van houtkachels, kunnen handhavers nauwelijks tegen de houtwalmen optreden. Zeker niet als blijkt dat de kachels aan de eisen voldoen, met schoon hout wordt gestookt en er een goede afvoer is - zo blijkt uit een publicatie van de gemeente Reimerswaal, "We bespeuren een toenemende oproep om regels op te stellen, maar tot nu toe zijn die er niet of nauwelijks,", aldus een woordvoerder. Door de inwoners op de eigen verantwoordelijkheid te wijzen, hoopt Reimerswaal de rookoverlast te kunnen voorkomen.
Tips
Alleen als de schoorsteen niet aan de bouwvoorschriften voldoet, of plastics en ander afval wordt meegestookt, kan de gemeente in actie komen. Wel geeft Reimerswaal tips aan eigenaars van kachels en allesbranders: hou de schoorsteen schoon, stook niet bij windstil of mistig weer en gebruik alleen droog en onbehandeld hout. 'Bij ongunstige weersomstandigheden of een slechte luchtkwaliteit blijft rook langer hangen en dit kan gezondheidsklachten bij mensen in de omgeving geven."
Verder roept de gemeente de inwoners op om met elkaar bij overlast in gesprek te gaan. "Als een veroorzaker van overlast niet weet dat er klachten zijn, dan kan deze ook niet het stookgedag aanpassen."
Foto: Het stoken van hout is relatief goedkoop maar niet altijd praktisch en zeker niet goed voor het mlieu. (Omroep Zeeland)
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.