Nieuwe hoogspanningsmasten maken hinderlijk fluitgeluid bij bepaalde windrichtingen
1 april, 2023
Van onze redactie
KAPELLE - Een aantal nieuwe hoogspanningsmasten tussen Borssele en Rilland maakt een hinderlijk fluitgeluid bij bepaalde windrichtingen. Netbeheerder TenneT heeft het geluid inmiddels ook zelf geconstateerd en biedt excuses aan voor de overlast. De bewoners wordt wel gevraagd om zelf op onderzoek uit te gaan waar het geluid precies vandaan komt.
Vragenlijst TenneT
Heeft u een indicatie van de windkracht en windrichting op het moment dat het geluid is waargenomen?
Kunt het mastnummer, of anders de locatie van de hoogspanningsmast zo duidelijk mogelijk aangeven?
Kwam het geluid van de noordelijke of zuidelijke pyloon?
Kwam het geluid vanuit boven, midden of onder in de hoogspanningsmast?
Hoe zou u de toonhoogte van het geluid omschrijven?
Heeft u zelf een vermoeden welk onderdeel van de hoogspanningsmast het geluid veroorzaakt?
Een woordvoerder van Tennet laat weten dat de vragen in de brief er zijn om goed uit te zoeken waar het geluid vandaan komt. Ad Zuidweg uit Kapelle blijft daar verbaasd over.
Foto: De nieuwe hoogspanningsmasten (© Omroep Zeeland)
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.