Thema-avond voor en door jongeren over 'wapengeweld' in Goes
13 maart, 2023
Van onze redactie
GOES - Het aantal geweldsdelicten waarbij een mes getrokken wordt neemt de laatste jaren toe. Het aantal jongeren wat bij deze geweldsdelicten betrokken is ook. Het aantal jongeren wat een steekwapen bij zich draagt is verontrustend. Inleveracties door de politie levert telkens duizenden steekwapens op maar is slechts het topje van de ijsberg.
door: Marcel Steenbakker
In het eerste kwartaal van 2023 is Goes tenminste drie keer het toneel geweest van een steekpartij of zoals onlangs op het NS-station een poging daartoe. Voor veel jongeren is het dragen van een mes 'de gewoonste zaak van de wereld'. Het besef dat je door de aanwezigheid van een mes of ander steekwapen het ook daadwerkelijk gaat gebruiken lijkt minimaal.
Bewustwording
Ook de medewerkers van Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO) signaleren een toenemende trend onder jongeren in het dragen van wapens. In samenwerking met verschillende partners organiseert SMWO op vrijdag 17 maart een thema-avond over wapengeweld.
De avond is voor en door jongeren. Samen met jongeren en Buurthuis De Pit Fissa Focus heeft SMWO een aantal sprekers uitgenodigd. Zij zullen op ludieke wijze de jongeren informeren over dit thema. Special Guest is ADF Samski.
Samenwerkende partijen
De thema-avond op vrijdag 17 maart komt tot stand dankzij samenwerkende partijen Buurthuis de Pit, 1NUL1, Simedi, Halt, politie en SMWO. Het thema 'wapengeweld' is binnen het jongerenwerk van SMWO een thema wat dit jaar extra aandacht krijgt.
De samenwerkende partijen hebben de avond kunnen organiseren mede dankzij de gemeente Goes. Door de inbreng van de gemeente is de avond voor jongeren gratis te bezoeken. Wel dienen zij vooraf een ticket te reserveren. Dit kan via de website van Buurthuis de Pit. De tickets worden aan de deur gecontroleerd.
Foto: Shutterstock