Tijdelijke opvang 45 Oekraïeners in voormalig hotel Opium in Wemeldinge
17 oktober, 2022
Van onze redactie
WEMELDINGE - In het voormalig hotel Opium in Wemeldinge worden 45 Oekraïense vluchtelingen ondergebracht. Vanavond houdt de gemeente Kapelle een informatiebijeenkomst in het hotel voor omwonenden, zo bevestigt wethouder Jon Herselman. Het gaat om een tijdelijke opvang, aldus Herselman: uiterlijk 1 mei volgend jaar moet de groep het gebouw weer verlaten.
door: Han Verbeem
Volgens wethouder Herseman is de gemeente benaderd door de nieuwe eigenaren van het hotel, en kwam het college al snel tot overeenkomst. "De organisatie heeft al ervaring met opvang van vluchtelingen in Brabant, waar ze ook dergelijke gebouwen bezit", aldus de lokale bewindsman.
Hotelfunctie
Het is de bedoeling dat het vroegere Opium na het vertrek van de Oekraïeners opnieuw een hortelfunctie krijgt. Voor Wemeldinge betekent de komst van de vluchtelingen geen verlies aan verblijfsvoorzieningen voor toerisme en recreatie, benadrukt Herselman.
Indianenverhalen
De komst van de Oekraïeners komt voor de inwoners van Wemeldinge niet als een verrassing. "Er gingen allerlei indianenverhalen rond, als zou het COA het hotel hebben opgekocht", merkt Herselman op. Tijdens een eerdere dorpsbijeenkomst heeft hij al duidelijk gemaakt dat hiervan geen sprake is. Hij hoopt tijdens de bewonersbijeenkomst van maandagavond de kou uit de lucht te nemen, "want het gaat met de opvang écht om iets tijdelijks."
Volgens Herselman staat het collegebesluit inmiddels vast, de gemeenterad van Kapelle hoeft niet -zoals in het naburige Reimerswaal- nog een akkoord te geven.
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.