Zeeuwse vier vragen aandacht voor stedelijke gebieden
21 april, 2023
Van onze redactie
GOES – De vier grote Zeeuwse steden Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen (samen ook wel de Z4 genoemd) hebben gezamenlijk een brief geschreven waarin ze aandacht vragen voor verdere ontwikkeling. De brief is gericht aan de formateur die zich bezighoudt met het samenstellen van een nieuw, dagelijks provinciebestuur.
door: Peter van den Assem
Ze benadrukken dat het op peil houden en verder ontwikkelen van de stedelijke aantrekkelijkheid in Zeeland van groot belang is. Denk aan bereikbaarheid, een goed woon- en vestigingsklimaat en voorzieningen als onderwijs, zorg en cultuur.
Vacatures
De Z4 vindt dat daar in samenspraak met de provincie de afgelopen jaren zeker stappen in gemaakt zijn. Maar er zal aandacht voor moeten blijven. Zeeland heeft op dit moment zo’n negenduizend openstaande vacatures. En om daar mensen voor aan te trekken en ervoor te zorgen dat mensen ook in Zeeland blijven mag de aandacht voor allerlei voorzieningen niet verslappen.
Aantal jongeren neemt af
Zo neemt het aantal jongeren in de provincie op dit moment steeds verder af. Om hen te stimuleren naar Zeeland te komen of hier te blijven moet er verder geïnvesteerd worden in onderwijs, vindt de Z4. Maar ook op het gebied van culturele voorzieningen zal er nog meer moeten gebeuren, om Zeeland voor jongere mensen aantrekkelijk te maken en/of te houden. Ook goede sportvoorzieningen zijn daarbij onmisbaar, vindt de Z4.
Bereikbaarheid
Uit verschillende onderzoeken is inmiddels gebleken dat veel inwoners van Zeeland zich zorgen maken over het verdwijnen van regionale voorzieningen. Vooral die in de vier steden geconcentreerd zijn. Denk bijvoorbeeld aan zorg. Niet alleen moeten die voorzieningen op peil gehouden worden, je moet er ook kunnen komen. Hetzelfde geldt andersom: vanuit Zeeland moeten voorzieningen in België, Brabant en de Randstad goed bereikbaar zijn. De Z4 is blij met de aandacht die er nu is voor snellere spoorverbindingen tussen Brabant en de Randstad. Maar de vier willen ook dat er aandacht blijft voor een goede ov-verbinding (snelle bus) tussen Rotterdam-Goes-Terneuzen-Gent.
foto © Omroep Zeeland
Dit is een bijdrage van Streekomroep De Bevelanden