
29e EDITIE GOES "EN PASSANT"
22 mei, 2023
Van onze redactie
GOES - Kunst kijken en beleven in de Grote of Maria Magdalenakerk. Verschillende kunstenaars laten drie weken lang hun werk zien tijdens de 29e editie van Goes "En Passant". Een culturele manifestatie die bijna iedere dag te bezoeken is.
Stichting Goes "En Passant" organiseert al jaren op rij de gelijknamige tentoonstelling waarbij diverse, veelal lokale en regionale, kunstenaars hun werk kunnen laten zien aan een breed publiek. Dat gebeurt, vooraf aan de tentoonstelling in de Grote of Maria Magdalenakerk, in etalages van ondernemers in de binnenstad van Goes. Kort voor de opening van de tentoonstelling in de kerk verhuizen de kunstwerken naar de tentoonstelling en worden aangevuld met andere werken.
Het publiek is altijd een grote en bindende factor geweest voor Goes "En Passant". De gratis te bezoeken tentoonstelling mag zich al jaren verheugen in een trouwe groep bezoekers welke met de jaren steeds groter wordt. Geprikkeld door het enthousiasme van de kunstenaars en de unieke tentoonstellingsruimte in het centrum van de stad mag de stichting jaarlijks rekenen op gemiddeld zesduizend bezoekers uit binnen- en buitenland.
Kunstenaars
In de Grote of Maria Magdalenakerk zijn de werken te zien van acht kunstenaars. Dit zijn schilderijen in acryl, gemengde technieken, aquarellen, pentekeningen, fotografie, keramiek, sculpturen en meer. Daarnaast laten enkele kunstenaars tijdens de openingstijden van de tentoonstelling in demonstraties zien hoe zij te werk gaan en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Stiltes zullen er haast niet zijn want Chris Krekelberg zet de tentoonstelling regelmatig luister bij met gitaarspel.
Exposanten
De deelnemende kunstenaars aan de 29e editie van Goes "En Passant" zijn:
Anne Blok uit Kloetinge met rouwjuwelen, Janine Krekelberg uit Zundert met fotografie, Ilse van Loo - Remijn uit Wolphaartsdijk met schilderijen in acryl, Kristin Van Nuffel uit Hulst met keramiek, Marlou Pluijmaekers uit Kapelle met schilderijen in acryl, Arjen Pouwer uit Heinkenszand met keramiek, Frida van Overbeeke - Verschuur uit Goes met beelden in brons, Marius Weststrate uit Wemeldinge met pentekeningen en Jack Willemsen uit Goes met beelden in roestvrijstaal.
Openingstijden
Goes "En Passant" is bezichtigen van 24 mei tot en met 15 juni in de Grote of Maria Magdalenakerk. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur met uitzondering van zondag. De entree is gratis.
Voor meer informatie over de tentoonstelling en Stichting Goes "En Passant" www.goes-en-passant.nl
Deel dit artikel
Lees ook

HEEL ZEELAND AANGESLOTEN BIJ MELD MISDAAD ANONIEM
8 juni, 2023
Met het ondertekenen van een overeenkomst tussen Meld Misdaad Anoniem (M.) en de Zeeuwse gemeente Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal en Schouwen-Duiveland is heel de provincie vertegenwoordig in de strijd tegen criminaliteit en misdaad.

IRA VON HARRAS NIEUWE VOORZITTER PODIUM 'T BEEST
7 juni, 2023
Ira von Harras is met ingang van 1 juni de nieuwe bestuursvoorzitter van het Goese cultuurpodium 't Beest. Von Harras, in het dagelijks leven directeur van de Zeeuwse Milieufederatie, heeft een lange geschiedenis met het podium aan de Beestenmarkt.

WARE RAVAGE DOOR VANDALEN IN KAPELLE
3 juni, 2023
De schade loopt in de tienduizenden euros; kapotte ruiten, compleet vernielde gymtoestellen, poging tot brandstichting en waterschade. Dat is de voorlopige balans die is opgemaakt van de schade die de afgelopen tijd is aangericht in gymzaal Molenvaete in de gemeente Kapelle.