Aangifte tegen man die zich opsloot in Zeelandbrug
5 augustus, 2025
door: Han Verbeem
KATS / MIDDELBURG - Het Zeeuwse provinciebestuur doet aangifte tegen de man die zich vorige week toegang heeft verschaft tot de Zeelandbrug, en daar een halve dag heeft vastgezeten. Volgens gedeputeerde Harry van der Maas is de tussenruimte van de brug onder meer voorzien van kabels voor dataverkeer, en verboden terrein voor onbevoegden.
Gedeputeerde Van der Maas vraagt zich ook af of er mogelijk sprake is van kwade opzet, zei hij dinsdagmorgen in het radioprogramma 'Zeeland wordt wakker' van Omroep Zeeland.
Eigendom provincie
De Zeelandbrug is eigendom van de provincie, en deze is ook verantwoordelijk voor het beheer. Volgens Van der Maas is op dit moment niet duidelijk hoe de man zich toegang kon verschaffen in de ruimte tussen twee brugdelen. Voor zover bekend is het nog niet eerder voorgekomen dat iemand de brug wist binnen te dringen. In een verklaring tegenover de politie gaf de man aan, dat hij uit nieuwsgierigheid had gehandeld en dat de toegangsdeur achter hem in het slot was gevallen.
Dit is een bericht in samenwerking met Omroep Zeeland.
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland
Herdenking
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.