De huidige molen aan de Schoorse Zeedijk, van 50 meter hoog, wordt vervangen door een veel hoger exemplaar;
De huidige molen aan de Schoorse Zeedijk, van 50 meter hoog, wordt vervangen door een veel hoger exemplaar;

Aanvraag windmolens Schore overnieuw, Kapelle wil dorpelingen nauw betrekken bij plannen

21 maart, 2025

door: Han Verbeem

SCHORE - Energiebedrijf E-connection heeft een nieuwe vergunningsaanvraag ingediend voor de plaatsing van twee windturbines aan de Schoorse Zeedijk bij Schore, onder meer ter hoogte van het gemaal. Deze vervangen bestaande kleinere molens. De plaatsing van de molens was eerder gepland maar uitgesteld vanwege de dijkverzwaring. Wethouder Siwart Mackintosh wil de omgeving nadrukkelijk betrekken bij de plannen. De komst van 200 meter hoge turbines, op een enkele honderden meters afstand van het dorp, leidde vorig jaar tot protesten bij de dorpsbevolking. Een overgrote meerderheid van de vijfhonderd inwoners tekenden een gezamenlijke zienswijze tégen de molens.

“Wij begrijpen dat dit project impact heeft op de omgeving. Daarom is het belangrijk dat inwoners de kans krijgen hun mening te geven. Iedereen kan een zienswijze indienen zodra de ontwerpvergunning is gepubliceerd,” zo heeft Mackintosh vrijdag de Kapelse gemeenteraad gemeld. Na indiening van de zienswijzen stelt de gemeente een zogeheten antwoordnota op. “Hiermee laten we zien hoe we omgaan met de reacties uit de omgeving. Dit is een belangrijk onderdeel van het proces,” aldus de wethouder.

Efficiënter

Volgens wethouder Mackintosh zorgt de nieuwe aanpak voor een efficiënter proces. "Door beide turbines tegelijk aan te vragen, voorkomen we dat er twee afzonderlijke procedures nodig zijn. Dit bespaart tijd en biedt duidelijkheid voor omwonenden en betrokken partijen," stelt Mackintosh.

Omgevingswet

De nieuwe aanvraag valt onder de Omgevingswet en wordt behandeld als een Buitenplanse omgevingsplanactiviteit (Bopa). Dat betekent dat de gemeenteraad een bindend adviesrecht heeft. Voordat een besluit wordt genomen, wordt de aanvraag eerst oordeelsvormend besproken en daarna besluitvormend voorgelegd aan de raad.

Vervolg

Zodra alle benodigde documenten voor de aanvraag binnen zijn, stelt het college een ontwerp omgevingsvergunning op. Deze wordt vervolgens zes weken ter inzage gelegd. Binnen deze termijn kunnen inwoners en belanghebbenden hun zienswijzen indienen.

De tijd nemen

Mackintosh benadrukt dat de gemeente zorgvuldig omgaat met de besluitvorming. “We nemen de tijd om alles goed te beoordelen. Het is onze taak om een evenwicht te vinden tussen duurzame energieopwekking en de belangen van omwonenden,” aldus de wethouder. De vergunningsprocedure loopt de komende maanden door. Wanneer de gemeenteraad een definitief besluit neemt, is volgens de wethouder op dit moment nog niet bekend.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Hijskranen tillen de buisleiding op.
Leidingwater Rilland

Verzekerd van water, ook voor later: Evides vernieuwt buisleiding

22 oktober, 2026

In het landschap rond Rilland liggen momenteel lange slierten van witte stalen buisdelen klaar, die met een boortechniek onder dijken en wegen door worden geleid.

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.