André van der Reest.
André van der Reest. Goes

André van der Reest (SGP-CU): 'Steun in de rug voor mensen die het nodig hebben'

16 maart, 2026

door: Han Verbeem

GOES - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart maken de colleges in de Bevelandse gemeenten de balans op. Wethouder André van der Reest (SGP-ChristenUnie) werkt aan bestaanszekerheid voor inwoners die in een afhankelijke positie verkeren op het gebied van werk, inkomen en zorg. "Het gaat om mensen die een steuntje in de rug nodig hebben om mee te kunnen doen in de samenleving."

Wethouder André van der Reest, wat heeft u binnen uw portefeuille(s) kunnen bereiken en wat waren daarbij de highlights?

"De afgelopen collegeperiode zijn er verschillende aanvullende regelingen gekomen voor inwoners met een laag inkomen. Denk bijvoorbeeld aan kledingvouchers voor jongeren tot 18 jaar, een regeling voor gratis zwemlessen (diploma A en B) voor jonge kinderen en het verstrekken van baby-startpakketten. Ook is er een noodhulpbureau opgezet voor mensen met urgente financiële problemen. Daarnaast ondersteunen we via het Jeugdeducatiefonds en het Volwassenenfonds deelname aan sport en cultuur. Via scholen worden menstruatieproducten verstrekt en de subsidie voor de Voedselbank is voortgezet."

Maar bestaanszekerheid gaat over méér dan alleen financiële ondersteuning…

"Werk en inkomen zijn minstens zo belangrijk. Als voorzitter van de Arbeidsmarktregio Zeeland besteed ik daarom veel aandacht aan initiatieven rondom een Leven Lang Ontwikkelen. Dat doen we samen met onderwijsinstellingen, het UWV, werkgeversorganisaties en vakbonden. Het doel is dat mensen hun kansen op de arbeidsmarkt vergroten en daarmee ook hun inkomenszekerheid."

"Ook als voorzitter van De Betho zet ik mij in voor inwoners die met begeleiding en ondersteuning werk verrichten. Voor veel mensen betekent dit een belangrijke stap richting regulier werk en een eigen inkomen. Dat werk ervaar ik als bijzonder waardevol."

En in de zorg, wat is in Goes bereikt?

"Op het gebied van zorg gebeurt er eveneens veel. De Zeeuwse gemeenten werken samen aan een andere organisatie van de jeugdzorg. Daarmee willen we de zorg effectiever en betaalbaar houden. Jongeren verdienen immers een kansrijke start in het leven."

"Daarnaast neem ik namens de gemeente Goes deel aan overleg tussen overheden en ongeveer tachtig organisaties, waaronder veel zorgaanbieders. Samen zoeken we naar manieren om de zorg in de toekomst toegankelijk en betaalbaar te houden."

"Verder valt ook de maatschappelijke zorg voor asielzoekers en alleenstaande minderjarige vluchtelingen binnen mijn portefeuille. In de huidige tijd vraagt dat veel inzet."

"Tot slot ben ik bestuurlijk betrokken bij een aantal belangrijke ontwikkelingen, zoals de bouw van het nieuwe onderwijsgebouw van Scalda in de voormalige tropische kas van het Omnium en de nieuwbouw van ziekenhuis ADRZ."

Waar kunt u met tevredenheid op terugblikken?

"Met name op het ruimhartige sociale beleid van de gemeente Goes, waaraan ik een belangrijke bijdrage heb geleverd. Dat geldt voor de inkomensondersteunende regelingen, maar ook voor de begeleiding van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Denk daarbij aan garantiebanen, beschutte werkplekken en basisbanen. Mensen perspectief bieden, ondanks de beperkingen waar zij soms mee te maken hebben, geeft mij veel voldoening."

"Ook de maatschappelijke coalitie Kansrijke Start stemt mij tevreden. Binnen deze samenwerking zetten we ons ervoor in dat ieder kind een zo goed mogelijke start in het leven krijgt. (Aanstaande) ouders krijgen daarbij tijdig de juiste hulp en ondersteuning."

Wat zou u, met de kennis van nu, anders doen?

"De samenleving verandert snel. De bevolkingssamenstelling verandert en het rijksbeleid is de afgelopen jaren regelmatig gewijzigd door wisselende kabinetten. Met de kennis van nu zou ik nog meer nadruk hebben gelegd op het versterken van de sociale basis in de samenleving. Daarbij denk ik aan het ondersteunen van maatschappelijke initiatieven, het versterken van sociale netwerken en het mentaal weerbaar maken van jongeren tegen negatieve invloeden."

Wat zijn voor u de beleidsmatige stippen op de horizon?

"De komende jaren zal de zorg door de vergrijzing op veel terreinen anders georganiseerd moeten worden. Alleen zo kunnen we de kwaliteit van zorg behouden en de kosten beheersbaar houden. We spreken als gemeente in dat verband vaak over passende zorg. Dat betekent dat we meer aandacht moeten hebben voor preventie, het vroeg signaleren van problemen en het voorkomen van zwaardere zorg. Daarbij zal ook de samenleving een belangrijke rol spelen: omzien naar elkaar en zorgen voor elkaar."

"Ook in de jeugdzorg blijven veranderingen nodig. Als Zeeuwse gemeenten werken we samen aan een andere organisatie van de jeugdzorg, zodat hulp beter aansluit bij wat jongeren en gezinnen nodig hebben. Daarbij kijken we nadrukkelijk naar ondersteuning binnen sociale netwerken en andere vormen van hulp, voordat jeugdzorg wordt ingezet. Verder blijft het belangrijk om goede verbindingen te leggen tussen onderwijs, arbeidsmarkt en jeugdzorg."

"Verder wil ik mij blijven inzetten voor de verdere ontwikkeling van Kansrijke Start en de uitbreiding van mentale gezondheidsnetwerken."


Deel dit artikel


Advertentie
Ons Boeregoed
Advertentie

Lees ook

Auto te water bij Oude Zeedijk Kattendijke
112 nieuws

Auto te water bij Oude Zeedijk Kattendijke

29 april, 2026

Bij de Oude Zeedijk bij Kattendijke is een auto te water geraakt. De persoon die in het voertuig zat, is inmiddels op de kant.

Foto ter illustratie.
Bevelanden dakloosheid

Bevelanden sluiten aanbij telling dak- en thuisloosheid: 'Iedereen telt mee'

29 april, 2026

Met deze eenmalige, grootschalige telling  op 12 mei willen gemeenten in Zeeland - waaronder ook de Bevelanden - een realistischer en completer beeld krijgen van mensen zonder stabiele woonplek.

Rolstoelroute
Wilhelminadorp Rolstoelroute

Nieuwe plannen voor rolstoelvriendelijke route in Wilhelminadorp

29 april, 2026

Wandelen moet voor iedereen mogelijk zijn, maar in de praktijk is dat niet altijd vanzelfsprekend. In Wilhelminadorp wordt daarom gekeken hoe bestaande wandelroutes beter toegankelijk kunnen worden voor mensen die minder goed ter been zijn. Inwoners krijgen de kans om hierover mee te denken.

De brand woedde in een woning aan de Appelstraat.
Krabbendijke 112 nieuws

Felle brand bij woning Appelstraat Krabbendijke

28 april, 2026

In Krabbendijke heeft dinsdagavond een felle brand gewoed achter een woning aan de Appelstraat.

Team blauw en team oranje.
Goes hockey

Wereldrecord langste zaalhockeywedstrijd verbroken: 'Kapot, maar voldaan'

28 april, 2026

Na exact 33 uur rennen, zweten en scoren, zette een groep van meer dan veertig hockeyers in het Omnium in Goes een wereldrecordtitel op hun naam. Team oranje en team blauw speelden officieel de langste zaalhockeywedstrijd ooit, en met die titel belanden ze in het Guinness Book of Records

Meepraten over Borsele: gemeente start drie online onderzoeken
Borsele Participatie

Meepraten over Borsele: gemeente start drie online onderzoeken

28 april, 2026

De gemeente Borsele wil inwoners actief betrekken bij een reeks nieuwe projecten. Via het platform Praat mee Borsele kunnen inwoners op dit moment hun mening, ervaringen en ideeën delen over drie onderwerpen die de komende tijd worden uitgewerkt.

Het podium in Kloetinge
Koningsdag Kloetinge

Koningsdag kleurt de Bevelanden oranje: feest in Kapelle en Kloetinge

28 april, 2026

De Bevelanden kleurden oranje tijdens een zonnige en levendige Koningsdag. In Kloetinge en Kapelle trokken veel inwoners de straat op om de feestdag te vieren. Met muziek, kleedjesmarkten en activiteiten voor jong en oud hing er de hele dag een feestelijke sfeer in beide dorpen.

De jongen raakte gewond bij een incident met de heftruck.

Minderjarige gewond bij ongeval heftruck

26 april, 2026

Bij een ongeval met een heftruck bij een bedrijf aan de Nieuwe Hoondertsedijk in ’s-Gravenpolder is zaterdagmiddag een minderjarige jongen gewond geraakt.