Anita Pijpelink, Kamerlid voor GroenLinks-PvdA en voormalig Gedeputeerde in Zeeland.
Anita Pijpelink, Kamerlid voor GroenLinks-PvdA en voormalig Gedeputeerde in Zeeland. GL-PvdA

Anita Pijpelink (GL-PvdA) na val kabinet: ‘Nu is het aan de kiezer'

3 juni, 2025

door: Han Verbeem

GOES / MIDDELBURG / DEN HAAG – De val van de landelijke regering, met het vertrek van de PVV uit de coalitie, komt voor de politiek als een verrassing.  Anita Pijpelink, kamerlid voor GroenLinks-PvdA en voorheen Zeeuws gedeputeerde, ziet in elk geval uit naar nieuwe verkiezingen. Zij vindt dat de kiezer zich nu moet uitspreken voor de politieke koers voor Nederland, maar ook de Bevelanden en overig Zeeland. 

Volgens haar is er het afgelopen jaar “veel gepraat, maar weinig gedaan” - en dat voelen mensen in heel Nederland, maar zeker ook in Zeeland - zegt het Kamerlid uit Middelburg. “Het land heeft stilgestaan. Op woningbouw, stikstof en verduurzaming zijn we geen steek verder gekomen – soms zelfs achteruit,” zegt Pijpelink. “En Zeeland is daar de dupe van. Kijk alleen al naar het hoger onderwijs: de plannen van dit kabinet hebben hier flinke schade aangericht. En de harde toon over buitenlandse studenten heeft ook hier negatieve gevolgen gehad.”

Onveilig en buitengesloten

Pijpelink uit ook zorgen over het maatschappelijk klimaat. “Voor de LHBTIQ+-gemeenschap is de afgelopen tijd echt zwaarder geworden. Veel mensen voelen zich minder veilig en meer buitengesloten, ook in onze eigen provincie.” Goes was in 2023 nog de gaststad voor de landelijke Roze Zaterdag. Maar sindsdien is er qua acceptatie niet veel verbeterd - integendeel, constateert de politica.

Nieuwe koers

Volgens Pijpelink is het tijd voor een nieuwe koers: “Nederland en Zeeland verdienen perspectief. Geen politiek van verdeeldheid en stilstand, maar echte oplossingen waar mensen iets aan hebben. Positiviteit, samenwerking en een toekomst waarin iedereen meetelt - daar moeten we weer naartoe.”


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.

Wethouder Kees Weststrate:
Borsele begroting

Borsele: ruim één miljoen in de plus in 2027, daarna volgen tekorten

21 oktober, 2026

In de drie jaren ná 2027 voorziet de gemeente tekorten, met bijna 439.000 euro in 2028, krap drie ton in 2029 en ruim 63.000 euro in 2030.