Archeologie op de Bevelanden
25 november, 2023
door: Marcel Steenbakker
KLOETINGE - Door de jaren heen zijn bij opgravingen tal van ontdekkingen gedaan. Ontdekkingen die alleszeggend zijn met betrekking tot de ontwikkeling van maatschappij en bijvoorbeeld ook huisvesting. Op de Bevelanden zijn veel voorbeelden hiervan te vinden.
Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vrienden van Historisch Museum de Bevelanden organiseren woensdag 6 december een lezing over archeologie op de Bevelanden. Spreker is provinciaal archeoloog Karel-Jan Kerckhaert. Centraal tijdens de lezing staan opgravingen op de Bevelanden.
Voor de coronapandemie werd regelmatig lezingen gehouden over archeologie op de Bevelanden. Tijdens deze eerste lezing na de pandemie zullen de belangrijkste opgravingen van de laatste jaren aan bod komen.
De lezing vindt plaats in Dorpshuis Amicitia in Kloetinge, woensdag 6 december aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom.
Deel dit artikel
Lees ook
‘Carnaval in het Hanzehat zit duidelijk in de lift’
8 februari, 2026
Carnavalsvereniging ARTI uit Goes viert dit jaar haar 80-jarig bestaan en laat zien dat het carnaval in het Hanzehat weer volop leeft. Met Prins Fabian, een voltallige Raad van Elf en een groeiend aantal aangesloten locaties zit de oudste carnavalsvereniging van Zeeland duidelijk in de lift. Het carnavalsweekend vindt plaats van 14 tot en met 17 februari met activiteiten in onder meer Café Baarends en De Puutenbar (Café de Pompe).
Wat óók Goes van Aboutaleb leren kan: ‘Ga met elkaar aan tafel’
8 februari, 2026
Voor een zaal met zo’n 150 bezoekers, afkomstig uit Zeeland en West-Brabant, presenteerde hij zijn autobiografie Thuis en ging hij in gesprek met het publiek. Thema’s als leefbaarheid, zorg, veiligheid en de rol van bewoners in de wijk stonden centraal. Daarbij trok Aboutaleb regelma
Stephan van Belzen: 'Zoeken naar de balans tussen leven en beleven'
6 februari, 2026
n aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart maken de colleges van B&W de balans op: wat is er bereikt in deze bestuursperiode, wat zit nog 'in de pijplijn' en waar liggen de bestuurlijke stippen op de horizon? Vandaag: wethouder Stephan van Belzen, over onder meer recreatie en toerisme op Noord-Beveland.
Groene ‘hubs’ duiken op in gemeente Goes: flexibel vervoer in aantocht
5 februari, 2026
Op verschillende plekken in de gemeente Goes verschijnen steeds vaker opvallende groene borden met de tekst ‘hub’. Ze markeren plekken waar inwoners straks gebruik kunnen maken van een nieuwe vorm van vervoer. De gemeente bereidt zich voor op de komst van flexibel vervoer, dat vanaf april beschikbaar moet zijn.
Reimerswaal doet dringende oproep: ‘Houd het GFT-afval schoon’
5 februari, 2026
Reimerswaal doet het goed met afvalscheiding, maar sóms gaat het toch mis en belanden er luiers of pizzadozen bij het GFT-afval. Daarom doet wethouder Both een oproep aan de inwoners: denk na bij wat je in de bak gooit.
TenneT deelt zeventig fietslampjes uit aan scholieren in Rilland
5 februari, 2026
Stroomnetbeheerder TenneT heeft woensdagochtend zo’n zeventig gratis fietslampjes uitgedeeld aan scholieren en andere fietsers langs de Hoofdweg in Rilland. De actie maakte deel uit van de verkeersveiligheidscampagne ‘Ben je in beeld?’ en vond plaats in de vroege morgenuren.
Burgemeester sluit woning in Kloetinge na vondst drugs
5 februari, 2026
Burgemeester Cees van den Bos van de gemeente Goes heeft woensdag een woning aan de Binnenhof in Kloetinge voor de duur van drie maanden gesloten. De sluiting is opgelegd op grond van de Opiumwet, beter bekend als de Wet Damocles. De maatregel volgt op een politieonderzoek in december.
Aanrijding tussen scooter en auto bij Nieuwdorp
4 februari, 2026
Op de IJslandweg bij Nieuwdorp zijn woensdagochtend een scooter en een auto met elkaar in botsing geraakt. Het ongeluk gebeurde kort voor 08.00 uur ter hoogte van de spoorwegovergang bij de Europaweg Oost in het havengebied.