Basisschool De Linge strijdt mee in de Zeeuwse E-waste Race
4 april, 2025
door: Mila-Swann van der Raaf
KAPELLE/BIEZELINGE – De E-waste Race is in volle gang. Tien basisscholen in Zeeland doen vier weken lang mee om zoveel mogelijk elektronisch afval in te zamelen. Eén van de deelnemers is basisschool De Linge uit Kapelle-Biezelinge.
De E-waste Race is een competitie waarbij basisscholen strijden om zoveel mogelijk elektronisch afval in te zamelen. Van telefoons en laptops tot kabels en andere gadgets. Het initiatief heeft als doel om bewustwording te creëren over de impact van e-waste (elektronisch afval) op het milieu en de waarde van hergebruik en recycling van elektronische producten. De drie best presterende scholen winnen een geldbedrag van 500, 250 of 100 euro, te besteden aan een leuke activiteit voor de klas.
AFVAL, GRONDSTOFFEN EN EERLIJKHEID
De wedstrijd draait niet alleen om inzamelen.Tijdens een interactieve gastles leren de leerlingen waar elektronische apparaten vandaan komen, welke grondstoffen ervoor nodig zijn en wat elektronisch afval betekent voor mens en milieu. Ook thema’s als schaarste en oneerlijke arbeidsomstandigheden komen aan bod.
DE LINGE IN ACTIE
Basisschool De Linge doet mee aan de E-waste Race. De leerlingen flyeren in de wijk, hangen posters op en gaan langs de deuren om mensen te informeren en elektronisch afval op te halen. Vier leerlingen uit groep 7/8 , Xavi, Lian, Jolein en Dize, spraken met verslaggever Mila-Swann van der Raaf over hun inzet.
Luister hier naar de reportage:
DIGITAAL INZAMELPUNT
Via de website van de E-waste Race kunnen scholen hun voortgang bijhouden en buurtbewoners zich aanmelden om e-waste te laten ophalen. Leerlingen halen het afval vervolgens thuis op.
RICHTLIJNEN
Op de website kunnen deelnemers vinden welke items wel en niet mogen worden ingeleverd. Spullen met losse batterijen of accu’s mogen niet worden meegenomen, in verband met veiligheidsrisico’s. De website biedt duidelijke richtlijnen over welke elektronische apparaten wel kunnen worden ingeleverd en hoe deze veilig kunnen worden gerecycled.
Deel dit artikel
Lees ook
Kritiek op verlenging PFBS-lozing bij Waarde: ‘Vervuiling wordt gefaciliteerd'
9 juni, 2026
Volgens SGW-bestuurder Egbert Lobée uit Hansweert wordt hiermee "opnieuw toegestaan dat een zeer zorgwekkende stof in het watersysteem terechtkomt, terwijl strengere maatregelen mogelijk zouden zijn." SGW tekent daarom "met klem" bezwaar aan tegen de verlening.
Kinderen naar buiten tijdens Buitenspeeldag
9 juni, 2026
Straten, pleinen en speelplekken veranderen woensdag 10 juni in één grote speelplek tijdens de Nationale Buitenspeeldag. Door heel Nederland worden kinderen gestimuleerd om naar buiten te gaan om te spelen, sporten en bewegen. Zo ook in de Bevelanden.
Goese basisschool De Wingerd wint verkeersbeker
9 juni, 2026
Basisschool De Wingerd uit Goes heeft dit jaar de hoogste score behaald bij het Praktisch Verkeersexamen. De leerlingen van groep 7 scoorden gemiddeld 75,9 van de maximaal 77 punten en kregen daarvoor de wisselbeker uitgereikt.