Auteur Griet op de Beeck spreekt 2 december in De Mythe.
Auteur Griet op de Beeck spreekt 2 december in De Mythe. Ester Gebuis / Soroptemisten

Benefietavond met Griet op de Beeck voor Vrouwenopvang Zeeland

3 november, 2025

door: Han Verbeem

GOES -  Dinsdagavond 2 december is in theater De Mythe in Goes een benefietavond met auteur Griet op de Beeck. De opbrengst gaat naar Vrouwenopvang Zeeland, de bijeenkomst maakt deel uit van de internationale campagne Orange the World, die jaarlijks aandacht vraagt voor het stoppen van geweld tegen vrouwen en meisjes.

Griet op de Beeck (1973) is een Belgische publicist, auteur en therapeut. Haar boek 'Het beste dat we hebben' stond in 2017 één week aan top in de Nederlandse bestseller-topzestig. Tijdens haar theaterlezing 'We verdienen beter' over haar meest recente boek neemt Griet op de Beeck het publiek mee in haar persoonlijke zoektocht naar herstel en veerkracht. In een eerlijk en aangrijpend verhaal laat zij zien hoe zelfinzicht kan leiden tot meer begrip en verbondenheid in de samenleving.

Samenwerkende Soroptimisten

De organisatie van de avond is in handen van een vijftal Soroptimistclubs uit Zeeland en West-Brabant, die samenwerken om de impact van geweld tegen vrouwen en meisjes onder de aandacht te brengen. Het gaat om de Soroptimistclubs van De Bevelanden, Schouwen-Duiveland, Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen  en Bergen op Zoom. “Met deze avond willen wij vrouwen helpen die opnieuw willen beginnen en laten zien dat zij niet alleen staan. Iedereen heeft recht op een leven zonder angst en onveiligheid", aldus Marja Kaljouw van Soroptimistclub De Bevelanden. 

Orange the World

Orange the World is de wereldwijde campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. De campagneperiode is elk jaar van 25 november, de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen, tot 10 december, de Internationale Mensenrechtendag. In deze periode zijn er diverse activiteiten waaronder  themalezingen in Yerseke, Kapelle en Heinkenszand.

https://streekomroepdebevelanden.nl/nieuws/nieuwsberichten/gemeenten-aan-zet-tegen-geweld-vrouwen-en-meisjes.html?t=1762167102631

 


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Woninginbraken nemen toe in Goes: politie zoekt getuigen
Goes Inbraak

Woninginbraken nemen toe in Goes: politie zoekt getuigen

20 juli, 2026

De politie is op zoek naar getuigen van een woninginbraak aan de Stalstraat in Goes. Via Burgernet worden inwoners opgeroepen zich te melden als zij vorige week iets verdachts hebben gezien in de straat of omgeving, zo meldt HV Zeeland.

Zanddijk bij Kruiningen maand afgesloten door werkzaamheden
Afsluiting Reimerswaal

Zanddijk bij Kruiningen maand afgesloten door werkzaamheden

20 juli, 2026

Fietsers tussen Hansweert, Yerseke en het NS-station in Kruiningen moeten de komende weken rekening houden met een omleiding. Een deel van de Zanddijk is vanaf maandag 20 juli afgesloten vanwege werkzaamheden aan een oude hoogspanningslijn.

Gratis zonnebrandcrème op drukbezochte locaties in Borsele
Borsele zonnebrandcrème

Gratis zonnebrandcrème op drukbezochte locaties in Borsele

20 juli, 2026

Wie deze zomer op pad gaat in de gemeente Borsele, kan op verschillende locaties opnieuw gratis zonnebrandcrème gebruiken. De gemeente heeft ook dit jaar zonnebranddispensers en -palen geplaatst op drukbezochte plekken om inwoners en bezoekers te helpen zich beter te beschermen tegen de zon.

Zwaargewonde bij valpartij motorcrossbaan
112 nieuws Rilland

Zwaargewonde bij valpartij motorcrossbaan

19 juli, 2026

Een motorcrosser is zondagmiddag zwaargewond geraakt op een motorcrossbaan in Rilland. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis in Antwerpen gebracht.

Vlnr: Eric Mahieu, Stephan van Belzen, Cor van de Woestijne, Johan Sandee, Yvonne Maas..
Noord-Beveland lokaal bestuur

Vertrek wethouder Van der Maas verrast politiek: 'Grote schoenen om te vullen'

18 juli, 2026

De SGP zoekt nu met spoed een opvolger, fractievoorzitter Cor Sandee is in elk geval niet beschikbaar als wethouder.

De auto kwam op de zijkant terecht.

Ernstig ongeluk Kattendijksedijk Goes

18 juli, 2026

Een automobilist is vrijdagmiddag met spoed naar een ziekenhuis gebracht na een verkeersongeluk.

Adrie van der Maas
Noord-Beveland lokaal bestuur

Adrie van der Maas neemt afscheid als wethouder: 'Dankbaar voor 24 mooie jaren'

17 juli, 2026

Adrie van der Maas kijkt met grote dankbaarheid terug op een bestuurlijke loopbaan van ruim 36 jaar, waarin hij uitgroeide tot één van de langstzittende wethouders van Nederland.

Boeken leiden tot mooie verhalen, aldus Biblioteek Kapelle.
KletsCorner bibliotheek Kapelle

'Deel je verhalen, tijdens de KletsCorner in Bibliotheek Kapelle'

17 juli, 2026

Lees je graag een goed boek en praat je daar het liefst nog even over na?  Bibliotheek Kapelle biedt daarvoor de gelegenheid, tijdens de KletsCorner van donderdag 30 juli om 15.00 uur. Deze editie staat volledig in het teken van boeken, leestips en... mooie verhalen.