Bernhard Winsemius luistert tweede zomerse beiaardconcert op
16 juni, 2023
door: Marcel Steenbakker
GOES – De zomerconcerten op het carillon van de Grote of Maria Magdalenakerk zijn voor velen een lust voor het oor. Dat blijkt uit de populariteit van de concerten die de hele maand juni telkens op donderdagavond gegeven worden. Op de Grote Markt luisteren op een terras of de volgens Stichting Goese Beiaard aanbevolen plek; de historische Manhuistuin aan de Zusterstraat.
Voor het tweede concert is gastbeiaardier Bernhard Winsemius gevraagd. De organist en beiaard, oorspronkelijk afkomstig uit Friesland, is organist van de Nieuwe Kerk in Amsterdam. In die hoedanigheid was hij onder meer aanwezig bij de voltrekking van het huwelijk van (toen nog) prins Willem-Alexander en Máxima Zorreguieta in 2002 en de inhuldiging van koning Willem-Alexander in in 2013.
Als beiaardier bespeelde Winsemius de carillons van de Grote of Sint-Bavokerk in Haarlem en de Bakenesserkerk en in Amsterdam die van de Zuidertoren. In Haarlem werd Winsemius opgevolgd door Rien Donkersloot die ook stadsbeiaardier van Goes is.
Programma
Het tweede concert omvatte composities van Henry Purcell, Johann Sebastian Bach, Frédéric Chopin, Felix Mendelssohn, Robert Schumann, Fred Stone en anderen. Alle composities in een bewerking van Bernhard Winsemius zelf.
Het volgende concert is donderdag 22 juni. De Vlaamse gastbeiaardier Wim van den Broeck speelt dan onder meer filmmuziek van Ennio Morrcicone.
Deel dit artikel
Lees ook
Woninginbraken nemen toe in Goes: politie zoekt getuigen
20 juli, 2026
De politie is op zoek naar getuigen van een woninginbraak aan de Stalstraat in Goes. Via Burgernet worden inwoners opgeroepen zich te melden als zij vorige week iets verdachts hebben gezien in de straat of omgeving, zo meldt HV Zeeland.
Zanddijk bij Kruiningen maand afgesloten door werkzaamheden
20 juli, 2026
Fietsers tussen Hansweert, Yerseke en het NS-station in Kruiningen moeten de komende weken rekening houden met een omleiding. Een deel van de Zanddijk is vanaf maandag 20 juli afgesloten vanwege werkzaamheden aan een oude hoogspanningslijn.
Gratis zonnebrandcrème op drukbezochte locaties in Borsele
20 juli, 2026
Wie deze zomer op pad gaat in de gemeente Borsele, kan op verschillende locaties opnieuw gratis zonnebrandcrème gebruiken. De gemeente heeft ook dit jaar zonnebranddispensers en -palen geplaatst op drukbezochte plekken om inwoners en bezoekers te helpen zich beter te beschermen tegen de zon.
Adrie van der Maas neemt afscheid als wethouder: 'Dankbaar voor 24 mooie jaren'
17 juli, 2026
Adrie van der Maas kijkt met grote dankbaarheid terug op een bestuurlijke loopbaan van ruim 36 jaar, waarin hij uitgroeide tot één van de langstzittende wethouders van Nederland.
'Deel je verhalen, tijdens de KletsCorner in Bibliotheek Kapelle'
17 juli, 2026
Lees je graag een goed boek en praat je daar het liefst nog even over na? Bibliotheek Kapelle biedt daarvoor de gelegenheid, tijdens de KletsCorner van donderdag 30 juli om 15.00 uur. Deze editie staat volledig in het teken van boeken, leestips en... mooie verhalen.