ontruiming basisschool 't Honk Kapelle
ontruiming basisschool 't Honk Kapelle Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden

Bevelandse basisscholen doen mee aan Zeeuwse Week van de Veiligheid

10 oktober, 2023

door: Marcel Steenbakker

KAPELLE / KORTGENE - Op initiatief van Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) wordt deze week in het Zeeland aandacht besteedt aan de Zeeuwse Week van de Veiligheid. Groot en klein doen mee aan allerlei activiteiten waarbij veiligheid voorop staat.

Achttien Zeeuwse basisscholen aangesloten bij de Albero Scholengroep, verspreidt over Noord-, en Zuid-Beveland deden dinsdag mee met brandweeroefeningen. Centraal hierbij stond het evacueren of van ontruimen van het schoolgebouw bij een calamiteit.

Basisschool 't Honk

De brandweer van Kapelle was zeer tevreden over de evacuatie van basisschool 't Honk. Directeur Margreet Wabeeke vertelde tegenover Streekomroep de Bevelanden dat de kinderen tweemaal per jaar oefenen. En dat bleek; stressloos liepen de kinderen na het slaan van alarm en de komst van de brandweer, naar buiten.

Begeleidt door onderwijzend personeel, directie, de conciërge, BHV-ers en assistenten liepen de kinderen soepel en zonder paniek naar buiten. Ze volgden daarbij goed de instructies van de brandweer op en verzamelden zich op een centrale plaats.

Basisschool De Zuidvliet

In Kortgene ontstond bij sommige leerlingen lichte paniek. Immers, de brandweer kwam met loeiende sirenes aanrijden. Klaslokalen stonden vol met rook en slangen werden in ijltempo uitgerold. Het was voor sommige leerlingen iets té echt. 

Desondanks wisten directie, onderwijzend personeel en assistenten ook nu weer alle kinderen onder begeleiding van de brandweer in veiligheid te brengen. Volgens directeur Linda van den Boogaard vonden de kinderen het heel erg spannend.

Om de situatie zo echt mogelijk te doen voorkomen was slechts de directie van betrokken scholen op de hoogte gesteld alsook een paar groepen met kinderen. Zij waren vooraf ingelicht niet teveel te schrikken en dat datgene wat stond te gebeuren onderdeel was van een oefening. 


Deel dit artikel


Ons Boeregoed
Advertentie
Advertentie

Lees ook

Camerabeeld (detail) van de verdachte.
Politie Goes

Politie zoekt nep-agent die vrouw (87) beroofde

9 juni, 2026

De man is 20 tot 25 jaar oud, ongeveer 1,65 meter en heeft een opvallend litteken rondom zijn mond.

Egbert Lobée van Stichting Gezond Water (SGW) bij de Westerschelde.
PFAS PFBS

Kritiek op verlenging PFBS-lozing bij Waarde: ‘Vervuiling wordt gefaciliteerd'

9 juni, 2026

Volgens SGW-bestuurder Egbert Lobée uit Hansweert wordt hiermee "opnieuw toegestaan dat een zeer zorgwekkende stof in het watersysteem terechtkomt, terwijl strengere maatregelen mogelijk zouden zijn." SGW tekent daarom "met klem" bezwaar aan tegen de verlening.

Het stadskantoor in Goes.
Goes

Na zonnig 2027 dreigt voor Goes alsnog het 'ravijn': 3 miljoen in de min

9 juni, 2026

Waar volgend jaar nog wordt afgesloten met een positief saldo van ongeveer vijf miljoen euro, dreigen in de jaren daarna tekorten die kunnen oplopen tot meer dan drie miljoen euro.

Conny van der Borgt-de Jager en Sem van der Hooft
Borsele

LPB klapt: Van der Hooft en Van der Borgt verder als Beter Borsele

9 juni, 2026

Door een vertrouwensbreuk verlaten raadsleden Sam van der Hooft en Conny van der Borgt LPB om als zelfstandige fractie verder te gaan onder de naam Beter Borsele. Maar: 'Zonder rancune.

Kinderen naar buiten tijdens Buitenspeeldag
Buitenspeeldag Jantje Beton

Kinderen naar buiten tijdens Buitenspeeldag

9 juni, 2026

Straten, pleinen en speelplekken veranderen woensdag 10 juni in één grote speelplek tijdens de Nationale Buitenspeeldag. Door heel Nederland worden kinderen gestimuleerd om naar buiten te gaan om te spelen, sporten en bewegen. Zo ook in de Bevelanden.

Goese basisschool De Wingerd wint verkeersbeker
Goes Verkeersexamen

Goese basisschool De Wingerd wint verkeersbeker

9 juni, 2026

Basisschool De Wingerd uit Goes heeft dit jaar de hoogste score behaald bij het Praktisch Verkeersexamen. De leerlingen van groep 7 scoorden gemiddeld 75,9 van de maximaal 77 punten en kregen daarvoor de wisselbeker uitgereikt.

Steffan Brouwer van UBQ Materials.

Brabanders azen op Zeeuws afvalplastic: 'Waar recycling stopt, gaan wij verder'

8 juni, 2026

"Afval bestaat niet", aldus ondernemer Steffan Brouwer van UBQ. "Het is een grondstof op de verkeerde plek. Als we die lokaal opnieuw kunnen inzetten, winnen we allemaal economisch én ecologisch.”

Mobiele boombakken bij de haven.
Goes boombakken

VVD Goes wil duidelijkheid over boombakken-beleid

5 juni, 2026

De mobiele bakken aan het Kerkplein en de SIngelstraat zijn half mei weggehaald  vanwege de jaarlijkse Molentocht maar nog steeds niet teruggeplaatst.