Omroep Zeeland

Borsele overhandigt nieuw set voorwaarden voor mogelijke komst kerncentrales: 'Met deze lijst naar Den Haag'

5 november, 2025

door: Omroep Zeeland

HEINKENSZAND / DEN HAAG - De Borsele Voorwaarden Groep heeft een nieuw set voorwaarden overhandigd voor de mogelijke komst van twee nieuwe kerncentrales in de regio. "Dit is een hele belangrijke avond voor Borsele", zegt burgemeester Gerben Dijksterhuis.

De Borselse Voorwaarden Groep boog zich de afgelopen tijd over de nieuwe voorwaarden. De eerste lijst aan voorwaarden stamt uit 2023 en ging onder meer over wat nodig is voor het landschap, de leefbaarheid en veiligheid in de regio.
 

In de nieuwe voorwaarden is niet heel veel veranderd, vertelt Roy Meulblok van de Borsele Voorwaarden Groep. "Het gaat vooral om wijzigingen in de zinsopbouw en er is de afgelopen tijd wat informatie bij gekomen en die hebben we er ook in proberen te verwerken."

Nieuwe voorwaarden

"Eentje heeft te maken met compensatie voor de huizenbezitters, een andere gaat over natuur en we hebben nog een voorwaarde over bouwruimte." Ook zijn er een aantal nieuwe voorwaarden bijgekomen. 

Het is volgens Meulblok een belangrijke avond voor Borsele. "Wij kunnen met honderd man laten horen wat wij vinden van de energieprojecten die op ons af komen. En zo laten we ook onze stem horen in Den Haag." Daar is burgemeester Gerben Dijksterhuis het mee eens. Hij kreeg de voorwaarden gisteravond overhandigd. "Door deze voorwaarden hebben wij een plek aan tafel gekregen", zegt hij. "Er wordt heel veel over gesproken en het is soms lastig om die plek aan tafel te krijgen."

De burgemeester is dan niet bang dat de voorwaarden in een bureaula verdwijnen. Hij verwijst naar de eerste lijst aan voorwaarden. "De minister heeft daar toen ook op gereageerd met een Kamerbrief. Met deze nieuwe lijst onder de arm gaan we naar Den Haag en geven we aan wat wij als samenleving van Borsele denken van de plannen en wat er gedaan zou moeten worden op het moment dat die kerncentrales komen."

Nog geen besluit

Het is nog niet zeker of de kerncentrales ook daadwerkelijk in de gemeente Borsele komen. Waarschijnlijk besluit de minister pas na de zomer van 2026 waar de twee nieuwe kerncentrales gebouwd zullen worden.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes.
Goes cultuur

Jubileumavond Martin Mans met mannenkoor de Urker MANS Formatie

22 oktober, 2026

Zaterdag 14 november is het 50-jarig jubileumconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, en dirigeert Martin Mans het mannenkoor de Urker MANS Formatie.

Voldoende, goed zoetwater is onmisbaar voor de landbouw.
zoetwater landbouw

Informatiemarkt in 's-Gravenpolder over beschikbaarheid zoetwater

22 oktober, 2026

Grondgebruikers in de gemeente Borsele die meer willen weten over zoetwater, kunnen maandag 26 oktober terecht op de informatiemarkt in 's-Gravenpolder.

Erik de Koeijer.

Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden

22 oktober, 2026

Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek. 

Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen.
Borsele vleermuizen

Ook Borsele zoekt onderkomens voor vleermuizen

22 oktober, 2026

Eigenaren van particuliere woningen en panden kunnen tot 7 november aanmelden bij de gemeente, om in aanmerking te komen voor een gratis vleermuisvoorziening.

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
Kamperland Herdenking

Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers

22 oktober, 2026

De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.

Werkzaamheden aan de Wersterscheldedijk, eind 2025.
Dijkversterking Waterschap Scheldestromen

Onzekerheid over rijksgeld dreigt dijkversterkingen in Zeeland te vertragen

21 oktober, 2026

Waterschap Scheldestromen waarschuwt dat onduidelijkheid over de financiering vanaf 2029 gevolgen kan hebben voor de planning van dijkversterkingen.

Afbeelding ter illustratie.
Bevelanden cybersecurity

Websites niet bereikbaar om veiligheidsrisico's PHP

21 oktober, 2026

Uit voorzorg halen overheden, ziekenhuizen, bedrijven en gemeenten websites en digitale diensten offline. Ook de site van Streekomroep De Bevelanden was getroffen.

Wethouder Kees Weststrate:
Borsele begroting

Borsele: ruim één miljoen in de plus in 2027, daarna volgen tekorten

21 oktober, 2026

In de drie jaren ná 2027 voorziet de gemeente tekorten, met bijna 439.000 euro in 2028, krap drie ton in 2029 en ruim 63.000 euro in 2030.