Campagne 'Ontdek wat je allemaal kan' van start bij bibliotheken
31 augustus, 2024
Van onze redactie
GOES - De gezamenlijke openbare bibliotheken in Nederland voeren de hele maand september een campagne om te laten zien dat de bibliotheek vandaag de dag meer is dan alleen een plaats waar boeken uitgeleend worden. Ook de vestigingen van Bibliotheek Oosterschelde nemen deel aan deze campagne.
'Nederland telt ruim 1.200 openbare bibliotheken', vertelde Ilse van der Steen van de Marketing- en Communicatieafdeling van Bibliotheek Oosterschelde zaterdagmorgen in Wekker Wakker Weekend, hét weekendochtendprogramma van Streekomroep de Bevelanden, aan radiopresentator Marcel Steenbakker.
Audio: Marcel Steenbakker in gesprek met Ilse van der Steen van Biblioteek Oosterschelde
Zeeland kent een dertigtal bibliotheken, er is er dus altijd wel één in je buurt. De bibliotheek is de laatste jaren enorm gegroeid als het gaat om aanbod van diensten. De bieb is allang niet meer de plaats waar je alleen maar boeken kunt lenen.
Stoffig imago
De bibliotheek mag dan gegroeid zijn, het imago is bij veel mensen onveranderd gebleven. De bibliotheek is voor velen toch de plaats waar je naartoe gaat als je een boek wilt lenen. Dat kan nog steeds maar het is vooral ook een plek die een enorm aanbod aan cursussen, workshops, lezingen, bijeenkomsten en veel meer andere zaken in het pakket heeft.
De tijd van door tl-verlichte grijze ruimtes met lange stellingen vol met boeken waar op gedempte toon gesproken werd en waar de bibliotheekjuffrouw je streng aankeek als je boek te laat ingeleverd werd, is voorbij. Het imago van de bibliotheek is in die tijd blijven hangen en daar draait het om in de campagne 'Ontdek wat je allemaal kan'.
(Her)Ontdek wat je allemaal kan
Met de campagne die landelijk gevoerd wordt willen de bibliotheken het publiek laten zien wat zij aan kunnen bieden. Een kijkje op de website van Bibliotheek Oosterschelde geeft het beeld van een organisatie die zich voor mensen van alle leeftijden op heel veel manieren inzet. Een groot en divers aanbod van online en offline cursussen, hulpprogramma's, workshops maar ook om elkaar te ontmoeten, kennis te delen of gewoon een praatje maken met elkaar.
De octopus die gebruikt wordt in de campagne maakt duidelijk dat de bibliotheek meer 'tentakels' heeft dan menigeen denkt. De campagne is bedoeld voor iedereen maar vooral ook voor mensen die jaren geleden de deur van de bibliotheek achter zich dichtgetrokken hebben en voor wie de bibliotheek nog steeds dat stoffige imago heeft. Herintroductie of herontdekking zal menigeen verbazen.

de vestiging Goes van Bibliotheek Oosterschelde is multifunctioneel en uitnodigend © Streekomroep de Bevelanden
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.