CDA Reimerswaal wil 129 asielzoekers huisvesten, verdeeld over dorpen

23 januari, 2024

door: Han Verbeem

KRUININGEN - CDA Reimerswaal wil een kleinschalige opvang voor 129 asiezoekers in de gemeente. Raadslid Olaf Buteijn wil dat het college onderdak zoekt voor vluchtelingengezinnen, die ondergebracht moeten worden in reguliere woningen in de kernen van Reimerwaal. Vanavond brengt Buteijn zijn voorstel met een motie aan de orde in de gemeenteraad.

Met de huisvesting van asielzoekers zou Reimerswaal gevolg geven aan de nieuwe spreidingswet, die vandaag in de Eerste Kamer wordt aangenomen. De nieuwe wet verplicht gemeenten om asielzoekers op te nemen, en daarmee de grote druk van onder meer het opvangcentrum in Ter Apel te ontlasten. De verdeling gaat op basis van het aantal inwoners. Volgens Buteijn heeft Reimerswaal nu niet alleen een wettelijke, maar ook een morele plicht om asielzoekers binnen de gemeentegrenzen te huisvesten. "Daarover zijn op de Bevelanden afspraak gemaakt", aldus Buteijn. Op dit moment is alleen in het CDA-raadslid gaat zijn voorkeur uit naar het huisvesten van gezinnen, en niet van alleenstaande volwassen mannen.

Veertig tot vijftig woningen

Volgens het CDA zouden de gezinnen verspreid over de dorpen gehuisvest moeten worden. Het zou dan gaan om zo'n veertig tot vijftig woningen, is de inschatting van Buteijn. "Dat geeft de minste druk op de kernen", verwacht hij. Mede om die reden wil hij geen geconcentreerde opvang in een azc. De huisvesting mag echter niet ten koste gaan van het huidige woningaanbod - benadrukt het raadslid; daarmee zou Reimerswaal extra woningen moeten bouwen - bovenop de uitbreidingsplannen die er nu al zijn.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Waarde krijgt nieuwe zendmast voor beter mobiel bereik
Waarde Zendmast

Waarde krijgt nieuwe zendmast voor beter mobiel bereik

21 oktober, 2026

Inwoners van Waarde moeten vanaf begin volgend jaar beter mobiel bereikbaar zijn. Eind november begint aan de Plasseweg de aanleg van een nieuwe zendmast. Als de werkzaamheden volgens planning verlopen, is de mast in januari 2027 klaar.

Optocht in Kwadendamme
Carnaval Borsele

Drie Borselse carnavalsdorpen bundelen krachten voor toekomst optochten

21 oktober, 2026

Maandenlang bouwen, duizenden uren vrijwilligerswerk en flinke eigen investeringen: achter de carnavalsoptochten in Borsele gaat veel werk schuil. Om de optochten ook in de toekomst draaiende te houden, slaan carnavalsverenigingen uit Kwadendamme, Lewedorp en ’s-Heerenhoek de handen ineen. Met steun van maximaal 50.000 euro van de provincie Zeeland willen ze onder meer jongeren enthousiast maken en bouwgroepen ondersteunen.

Bierkade in Goes
Goes 112 nieuws

Melding persoon te water in stadscentrum Goes

21 oktober, 2026

Verschillende hulpverleners zijn dinsdag aan het einde van de middag in actie gekomen nadat was gemeld dat in het stadscentrum van Goes iemand te water was geraakt.

Steeweg in Yerseke
Yerseke Werkzaamheden

Deel Steeweg in Yerseke zeven weken afgesloten

21 oktober, 2026

De gemeente Reimerswaal past de inrichting van de Steeweg in Yerseke aan. Met fietssuggestiestroken, een verhoogd plateau en een nieuw trottoir moet de verkeersveiligheid verbeteren. Voor de werkzaamheden wordt de weg vanaf maandag 26 oktober in fases afgesloten.

De afvalstoffenheffing gaat licht omhoog in 2027.
Reimerswaal afval

Afvalstoffenheffing Reimerswaal stijgt beperkt door betere afvalscheiding

21 oktober, 2026

Toch stijgen de kosten voor afvalinzameling en -verwerking. De gemeente rekent voor 2027 op ongeveer 159.000 euro extra kosten ten opzichte van 2026.

Onkruid tiert welig, in Noord-Beveland.
Noord-Beveland groenonderhoud

Groenonderhoud laat te wensen over: aannemer gekort

20 oktober, 2026

Vooral het onkruid op verhardingen is op veel plaatsen te ver doorgeschoten. De gemeente heeft de aannemer inmiddels financieel gekort vanwege de tegenvallende resultaten.

Een postbus aan de Halteweg in Rilland.
Rilland postbezorging

PostNL zet extra bezorger in na klachten postbezorging Rilland

20 oktober, 2026

De postdienst bevestigt dat de postbezorging in Rilland niet goed verloopt en neemt maatregelen om dit te verbeteren.

Het havengebied Yerseke, ter hoogte van de Meerpaalweg.
Yerseke havens

Reimerswaal richt havenbeleid op onderhoud en veiligheid

20 oktober, 2026

De grote reconstructies van de afgelopen jaren maken plaats voor een periode waarin het op peil houden van de voorzieningen centraal staat, zo blijkt uit het nieuwe beleidsplan.