multimedia performance De Folly in Goes
multimedia performance De Folly in Goes Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden

De Folly; multimediaal spektakel

7 januari, 2024

door: Marcel Steenbakker

GOES - De officiële opening van de expositie Hemelsblauw? in de Grote of Maria Magdalenakerk werd zaterdagavond opgeluisterd met de multimedia voorstelling De Folly. Muziektheater over bubbels, polarisatie en fake news.

In mei 2023 ging de multimedia performance De Folly in première in Heerenveen. De voorstelling met onder meer Menno en Paul de Nooijer die tot 28 januari exposeren in de Grote of Maria Magdalenakerk, was daarna ook te zien in Eindhoven, Amersfoort en Groningen.

Zaterdagavond 6 januari was de voorstelling voor de eerste keer te zien in Zeeland. Zondag 7 januari wordt de voorstelling nogmaals opgevoerd vanaf 19.00 uur.

Multimedia performance De Folly © Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden

Bubbels, polarisatie en fake news

In de voorstelling staan bubbels, polarisatie en fake news centraal. Rondom deze thema's is een multimediaal spektakel gevormd door Izhar Elias (gitaar), Femke Huizinga (viool) en Menno en Paul de Nooijer. Muziek afgewisseld met projecties op de muren van de kerk. 

De Grote of Maria Magdalenakerk is tot en met 27 januari het toneel van de expositie Hemelsblauw? van Menno, Françoise en Paul de Nooijer. De expositie bestaat uit videokunst en fiminstallaties welke de afgelopen 50 jaar gemaakt zijn door deze kunstenaarsfamilie. In totaal worden 21 werken geëxposeerd.

Multimedia performance De Folly © Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden

Stichting Het Rode Ei

De expositie Hemelsblauw? en de multimedia voorstelling De Folly worden georganiseerd door Stichting Het Rode Ei. Deze stichting heeft tot doel het organiseren van beeldende kunstexposities in de Grote of Maria Magdalenakerk. Ze is voortgekomen uit de werkgroep 'Maria Magdalena in Goes', welke in 2022 onder de vlag van StichtLicht de eerste Maria Magdalena-activiteiten in Goes organiseerde.

De activiteiten die in 2022 ontstaan zijn in samenwerking met ondernemers en culturele instanties in Goes, zijn blijvend. Desalniettemin heeft de stichting geen religieus maar een cultureel karakter en gebruikt ze de kerk als expositieruimte. Stichting Het Rode Ei wil hiermee bijdragen aan een ruimere openstelling en gezonde exploitatie van de kerk, opdat dit bijzondere monument een belangrijke pijler in het culturele landschap van Goes wordt. 

Multimedia performance De Folly © Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden

Multimedia performance De Folly © Hans Colijn, Streekomroep de Bevelanden


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

hulpdiensten konden voorkomen dat het binnenvaartschip zonk
112 nieuws Reimerswaal

Lekkage binnenvaartschip in Voorhaven bij Hansweert

12 mei, 2025

Verschillende hulpdiensten zijn maandagmiddag ingezet in Hansweert na een melding van een lekkage op een binnenvaartschip.

Waterschap houdt 8,2 miljoen over door meevallers én uitstel van werk: 'We hadden een érg nat jaar'
Waterschap Scheldestromen belastingen

Waterschap houdt 8,2 miljoen over door meevallers én uitstel van werk: 'We hadden een érg nat jaar'

8 mei, 2025

Het overschot over 2024 is volgens het waterschap te danken aan lagere kosten, hogere inkomsten uit belastingen en subsidies, én het uitstel van een aantal werkzaamheden.

Delta Marina mag dit jaar ook de Groene Wimpel voeren.
Strand jachthaven

Blauwe Vlaggen en Groene Wimpel: Noord-Beveland scoort met schone havens en strand

8 mei, 2025

Vijf jachthavens en het Banjaardstrand kregen het internationale keurmerk voor schoon water, goede voorzieningen en zorg voor het milieu. Jachthaven Delta Marina in Kortgene kreeg daarnaast ook de Groene Wimpel, een extra erkenning voor duurzaam werken.

Nieuwe afspraken in de Bevelanden over zorg en wonen
Beveland Wonen gemeenten

Nieuwe afspraken in de Bevelanden over zorg en wonen

7 mei, 2025

De gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal hebben samen met woningcorporatie Beveland Wonen, de huurdersvereniging en verschillende zorgorganisaties nieuwe afspraken gemaakt voor goede, betaalbare en duurzame woningen.

Voorlopig geen geld voor een uitkijktoren in het Spuibos.
Kamperland Beweegroute

Beweegroute Kamperland stap dichterbij: nu zónder dure toren en wc

7 mei, 2025

Met de Beweegroute bij Kamperland wil Noord-Beveland de inwoners en recreanten meer in beweging zien te krijgen. De route voert langs het Spuibos, het scoutingterrein, de ligweide en over de verbindingsdijk.

De fractie Gemeentebelang Kapelle: Jordy van Leeuwen (l) en Jordy Bosman.
Kapelle college

Gemeentebelang: 'Benoeming tijdelijk wethouder is gemiste bezuinigingskans'

7 mei, 2025

De Kapelse raad is dinsdagavond in overgrote meerderheid akkoord gegaan met de benoeming van Bas Feijtel als tijdelijk wethouder. Alleen Gemeentebelang Kapelle ziet de benoeming als "een gemiste kans om te besparen."

de bedrijfswagen tegen de gevel van de woning in Kamperland
112 nieuws Noord-Beveland

Auto met aanhanger rijdt tegen gevel in Kamperland

6 mei, 2025

Een auto met aanhanger van de gemeente Noord-Beveland is dinsdagmiddag tegen de gevel van een woning in Kamperland gereden. Het opmerkelijke ongeval vond plaats omstreeks 14.45 uur. Niemand raakte gewond.

Waarnemend wethouder Bas Feijtel.
CDA Kapelle

Oud-Statenlid Bas Feijtel waarnemend wethouder Kapelle

6 mei, 2025

Feijtel neemt voor zestien weken de taken van Siwart Mackintosh waar, die met ziekteverlof is. Dinsdagavond wordt hij beëdigd, tijdens een ingelaste gemeenteraadsvergadering.