Eerste paal voor MFA Nieuwdorp de grond in
4 juli, 2023
door: Peter van den Assem
NIEUWDORP - Met het slaan van de eerste paal is dinsdag het startsein gegeven voor de bouw van de multifunctionele accommodatie (MFA) in Nieuwdorp. Veel inwoners en kinderen van basisschool De Regenboog waren erbij.
Wethouder Arno Witkam trapte af door samen met een van de leerlingen een bord te onthullen. Daarna trok de hele stoet naar het bouwterrein aan de achterkant van de Bethelkerk, waar de eerste paal in de grond werd geheid. Ook weer met hulp van een van de leerlingen van de school.
LEEFBAARHEID
De MFA is feitelijk het pièce de résistance van het Masterplan Nieuwdorp, een plan dat al sinds 2016 in ontwikkeling is. Doel van het plan is de leefbaarheid in het dorp verder te vergroten. Wat daar voor nodig is? Daar heeft de gemeente jaren over gesproken met onder meer inwoners en schoolbestuur. De MFA speelt in dat hele plan een belangrijke rol. Ook in de gemeenteraad van Borsele is veel gesproken over het Masterplan Nieuwdorp en dan vooral over de MFA. Dat had er onder meer mee te maken dat het project duurder werd dan begroot.

Het slaan van de eerste paal trok veel publiek @ Streekomroep de Bevelanden
SCHOOL EN KINDEROPVANG
In de MFA komen verschillende functies samen. De Bethelkerk en de pastorie die daarnaast staat, worden omgevormd tot een dorpshuis. Aan de Prinses Irenestraat wordt een IKC gebouwd, een integraal kindcentrum. Dat biedt straks plaats aan leerlingen en leraren van basisschool De Regenboog. Omdat het oude schoolgebouw gesloopt moest worden (dat is inmiddels gebeurd), zijn zij ondergebracht in een tijdelijke voorziening aan de Hertenweg in Nieuwdorp. Verder biedt het IKC ook kinderopvang. Tot slot wordt op het terrein nog een gymzaal gebouwd. Alle onderdelen zijn straks met elkaar verbonden. Tegen het einde van 2024 moet de MFA klaar zijn.

Wethouder Arno Witkam onthulde samen met een van de leerlingen dit bord @ Streekomroep de Bevelanden
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.