De bomen aan de Varkensdijk zijn ziek
De bomen aan de Varkensdijk zijn ziek

Estaksterfte waart rond op Varkensdijk: zieke bomen deze winter gekapt

28 november, 2024

door: Han Verbeem

YERSEKE - Een groot deel van de essen aan de Varkensdijk in Yerseke zijn aangewtast door de essentaksterfte, en moeten daarom gekapt worden - meldt de gemeente Reimerswaal. Daarom gaan de bomen nog deze winter tegen de vlakte, de kap gaat in fases. Daarna volgt de herplant van nieuwe bomen langs de dijk, aldus een woordvoerder. De Varkensdijk is een geliefde wandel- en fietsroute en vormt tevens een belangrijke groene verbinding voor dieren en planten.

Veel essen langs de dijk zijn aangetast door essentaksterf: "Dat leidt tot snel afstervende takken en een sterk verminderde conditie van de bomen." Om een volledige kaalslag te voorkomen, kiest de gemeente voor een gefaseerde aanpak. "De zieke bomen worden in blokken gerooid en vrijwel één-op-één vervangen door jonge bomen." Dit proces zal zich uitstrekken over de komende tien jaar. Gezonde bomen die geen risico vormen, blijven behouden - zo belooft de gemeente. Deze bomen dienen als 'stapstenen' voor vleermuizen, voor wie de Varkensdijk  een leefgebied is.

Herplant met andere boomsoorten

Om nieuwe besmettingen te voorkomen, kiest de gemeente voor een herplant met andere bomen. Zo worden verschillende soorten bomen geplant om de biodiversiteit te versterken: "Dit biedt kansen voor vogels, insecten en andere dieren die afhankelijk zijn van een gevarieerde groene omgeving." Reimerswaal heeft inmiddels de omgevingsvergunning voor de kap aangevraagd en roept inwoners op om mee te denken over de herplantplannen. 


Deel dit artikel


Advertentie
Ons Boeregoed
Advertentie

Lees ook

De ravage in de woning in Kapelle.
Kapelle 112 nieuws

Ravage in Kapelse woonkamer na Cobra-aanslag: 'Je schrikt je kapot'

28 juli, 2026

Een vrijstaande woning aan de Spaarlingsstraat in Kapelle is in de nacht van zondag op maandag doelwit geworden van vermoedelijk een vuurwerkaanslag. De bewoner vermoedt een samenhang met een escalerend familieconflict.

Vlaggen langs de A58 bij Kapelle.
Boerenacties stikstof

Opnieuw vlaggenprotest langs A58 tegen stikstofplannen

28 juli, 2026

Met de actie protesteren zij tegen de nieuwe stikstofplannen van het kabinet, die volgens hen de toekomst van veel agrarische bedrijven in gevaar brengen.

Jachthaven Wemeldinge
Wemeldinge Draaibrug

Storingen houden nieuwe draaibrug Wemeldinge voorlopig aan de kant

28 juli, 2026

De nieuwe draaibrug in Wemeldinge kampt sinds de officiële ingebruikname op 17 juli met verschillende storingen. Daardoor is besloten de brug voorlopig niet meer te bedienen totdat de instellingen zijn gecontroleerd.

Elektrisch laden moet in Goes vooral toekomstbestendig zijn.
Goes moboliteit

Laadpaalbeleid Goes: toekomstbestendig gaat vóór snel en goedkoop

28 juli, 2026

De gemeente Goes wil vooral laadpalen met toekomstbestendige techniek, en geeft minder prioriteit aan lagere laadtarieven, extra snellaadstations of pilots met terugleveren van stroom.

Meer mogelijkheden voor starters op woningmarkt in Kapelle
Kapelle Starters

Meer mogelijkheden voor starters op woningmarkt in Kapelle

28 juli, 2026

Starters die in de gemeente Kapelle een eerste koopwoning willen kopen, kunnen binnenkort gebruikmaken van een aangepaste starterslening. De gemeente verhoogt het maximale leenbedrag en verruimt de voorwaarden, zodat de regeling beter aansluit op de huidige woningmarkt.

Politie-inzet Onruststraat Kamperland, politiehond ingezet
Kamperland 112 nieuws

Politie-inzet Onruststraat Kamperland, politiehond ingezet

28 juli, 2026

De politie is maandagavond een woning binnengetreden aan de Onruststraat in Kamperland. Eén persoon is met spoed per ambulance weggebracht. 

Vrachtwagen op zijkant Kruiningen
Kruiningen 112 nieuws

Vrachtwagen op zijkant Kruiningen

27 juli, 2026

Een vrachtwagenchauffeur is vanmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Kanaalweg bij Kruiningen. Zijn wagen kwam op de zijkant tot stilstand onder een talud.

Scheepvaart bij Hansweert op 10 augustus meerdere keren stilgelegd
Hansweert Hoogspanningslijnen

Scheepvaart bij Hansweert op 10 augustus meerdere keren stilgelegd

27 juli, 2026

Het scheepvaartverkeer op het Kanaal door Zuid-Beveland wordt op maandag 10 augustus acht keer kort stilgelegd. De stremmingen zijn nodig omdat hoogspanningslijnen boven het kanaal worden verwijderd als onderdeel van de vernieuwing van het hoogspanningsnet in Zeeland.