Geen munten meer in parkeermeters Goes: 'Te duur en te weinig gebruik'
5 januari, 2026
door: Han Verbeem
GOES - Sinds dit jaar is het in de gemeente Goes niet meer mogelijk om parkeergeld te betalen met muntgeld. Bezoekers kunnen dan alleen nog betalen met een pinpas of via een parkeerapp. De maatregel volgt op een sterke daling van het gebruik van contant geld bij parkeerautomaten.
Volgens de gemeente betaalt nog maar een klein deel van de parkeerders met muntgeld. "Het aantal mensen dat met muntgeld betaalt, daalt ieder jaar. In 2024 was dit nog slechts 12 procent”, laat de gemeente Goes weten. "Tegelijkertijd worden de kosten voor het verwerken van contant geld steeds hoger."
Naast kostenbesparing speelt veiligheid een rol. "Door het afschaffen van muntgeld verkleinen we het risico op inbraak en vandalisme bij parkeerautomaten”, meldt de gemeente.
Meer parkeerders, vaker digitaal
In 2024 parkeerden ruim 1,1 miljoen mensen in Goes, een stijging van 18.000 ten opzichte van 2023. Gemiddeld stond een auto 1 uur en 20 minuten geparkeerd. Digitaal betalen wint daarbij duidelijk terrein. Inmiddels betaalt 53 procent van de parkeerders via een parkeerapp.
De gemeente ziet deze ontwikkeling als bevestiging dat de overstap logisch is. "Parkeerapps worden steeds populairder en sluiten beter aan bij hoe mensen tegenwoordig willen betalen”, aldus de gemeente. "Met deze verandering spelen we in op dat gebruik én zorgen we voor een efficiënter en veiliger parkeersysteem.”
Deel dit artikel
Lees ook
Waarde krijgt nieuwe zendmast voor beter mobiel bereik
21 oktober, 2026
Inwoners van Waarde moeten vanaf begin volgend jaar beter mobiel bereikbaar zijn. Eind november begint aan de Plasseweg de aanleg van een nieuwe zendmast. Als de werkzaamheden volgens planning verlopen, is de mast in januari 2027 klaar.
Drie Borselse carnavalsdorpen bundelen krachten voor toekomst optochten
21 oktober, 2026
Maandenlang bouwen, duizenden uren vrijwilligerswerk en flinke eigen investeringen: achter de carnavalsoptochten in Borsele gaat veel werk schuil. Om de optochten ook in de toekomst draaiende te houden, slaan carnavalsverenigingen uit Kwadendamme, Lewedorp en ’s-Heerenhoek de handen ineen. Met steun van maximaal 50.000 euro van de provincie Zeeland willen ze onder meer jongeren enthousiast maken en bouwgroepen ondersteunen.
Deel Steeweg in Yerseke zeven weken afgesloten
21 oktober, 2026
De gemeente Reimerswaal past de inrichting van de Steeweg in Yerseke aan. Met fietssuggestiestroken, een verhoogd plateau en een nieuw trottoir moet de verkeersveiligheid verbeteren. Voor de werkzaamheden wordt de weg vanaf maandag 26 oktober in fases afgesloten.