Gemeenten delen duurzame gordijnen uit in strijd tegen tocht

14 februari, 2025

door: Han Verbeem

BEVELANDEN - Goes, Borsele, Kapelle en Reimerswaal helpen hun inwoners om energie te besparen en het comfort in huis te verhogen. De Bevelandse gemeenten bieden tochtwerende gordijnen van hergebruikt materiaal aan, via lokale energiecoaches. Deze gordijnen zijn bedoeld om de energiekosten te verlagen, vooral voor het verwarmen van woningen. Wie interesse heeft in deze gordijnen, kan terecht bij woningcorporatie Beveland Wonen; dat geldt ook voor bewoners van een koopwoning.

De Kapelse wethouder Siwart Mackintosh is trots op dit initiatief: "Het biedt onze inwoners een praktische en duurzame oplossing om hun huizen energiezuiniger te maken. Samen met onze energiecoaches en de organisatie No Waste Decoration zorgen we ervoor dat zoveel mogelijk inwoners toegang hebben tot deze gordijnen en de bijbehorende adviezen.”

Restmaterialen

De gordijnen zijn gemaakt van restmaterialen en helpen tegen tocht en warmteverlies. Dit zorgt voor lagere energiekosten en draagt bij aan een duurzamere toekomst door hergebruik van materialen. “De gordijnen worden gratis geleverd door No Waste Decoration, die ze ook inmeet en ophangt bij de inwoners thuis,” zegt de wethouder. “Inwoners mogen zelf de stof uitkiezen.” De Bevelandse gemeenten hopen met dit project dat meer inwoners gebruikmaken van de gratis energieadviezen en zo hun energiekosten kunnen verlagen. "Door de gordijnen gratis aan te bieden, willen de gemeenten het voor iedereen mogelijk maken om duurzamer te wonen."

Energiecoaches

De energiecoaches zijn adviseurs die namens de gemeenten de inwoners helpen met energiebesparing. De coaches maken een inschatting van hoeveel gordijnen nodig zijn, met een maximum van drie per woning, aldus Mackintosh. "Ze kijken ook naar andere manieren om energie te besparen, zoals het vervangen van ledlampen of het plaatsen van waterbesparende douchekoppen."


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival
Goes Cultuur

Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival

29 juni, 2026

Achtertuinen, opritten en binnenplaatsen veranderden zondag voor één dag in kleine podia tijdens de eerste editie van Gluren bij de Buren Goes. Verspreid over de gemeente vonden 125 optredens plaats, waarbij bezoekers wandelend of fietsend van locatie naar locatie trokken.

Politie gebruikt taser bij arrestatie na achtervolging
Kapelle 112 nieuws

Politie gebruikt taser bij arrestatie na achtervolging

29 juni, 2026

De politie heeft vannacht na een achtervolging iemand aangehouden. Daarbij gebruikte de politie haar stroomstootwapen (taser).

Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing
Borsele Werkzaamheden

Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing

29 juni, 2026

Het gemeentearchief van Borsele is van 17 augustus tot en met 11 september tijdelijk niet toegankelijk. Door een verbouwing van de archiefruimte kunnen inwoners in die periode geen fysieke archiefstukken, bouwdossiers of genealogische documenten opvragen.

WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma
Voetbal Sport

WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma

29 juni, 2026

Na een sterke groepsfase staat Oranje in de zestiende finale van het WK. In de nacht van maandag op dinsdag wacht de kraker tegen Marokko. De aftraptijd van 03.00 uur zorgt op De Bevelanden voor een flink dilemma: blijven supporters op of kiezen ze toch voor hun nachtrust? 

Geen treinen door fatale aanrijding
Goes 112 nieuws

Geen treinen door fatale aanrijding

29 juni, 2026

Vanwege een dodelijke aanrijding op het spoor bij Arnemuiden rijden momenteel geen treinen tussen Goes en Middelburg.

Traumahelikopter ingezet bij noodsituatie in Wolphaartsdijk
Wolphaartsdijk 112 nieuws

Traumahelikopter ingezet bij noodsituatie in Wolphaartsdijk

29 juni, 2026

Bij een noodsituatie aan de Hoofdstraat in Wolphaartsdijk zijn afgelopen weekend ten minste twee personen gewond geraakt. Eén van hen is per traumahelikopter naar het ziekenhuis vervoerd.

Hulpdiensten bij de duikplaats.
112 nieuws Wilhelminadorp

Duiker in problemen bij Wilhelminadorp

28 juni, 2026

De hulpdiensten zijn zaterdagmiddag uitgerukt voor een duiker die in de problemen was geraakt bij de duikplaats.

Man gewond bij steekincident AZC Goes, verdachte aangehouden
112 nieuws Goes

Man gewond bij steekincident AZC Goes, verdachte aangehouden

28 juni, 2026

Mogelijk is sprake van een nasleep van een eerder incident tussen bewoners.