GOES HEEFT ER OPNIEUW EEN HOFLEVERANCIER BIJ
15 juni, 2023
door: Peter van den Assem
GOES – Goes heeft er opnieuw een hofleverancier bij. Mark en Mirjam Witkam van De Vlijt Linnen mochten woensdag het Predicaat Hofleverancier in ontvangst nemen. Het is de vijfde Goese onderneming die deze titel mag voeren. Zeeland telt nu in totaal zestien hofleveranciers.
Broer en zus Mark en Mirjam Witkam vertegenwoordigen de vierde generatie in het bedrijf, een linnenspeciaalzaak die op 18 mei 1897 aan de Opril in Goes werd opgericht als Magazijn De Vlijt. De winkel in Goes is vandaag de dag gevestigd in de Lange Vorststraat. Het is het oudste textielbedrijf in Zeeland.

Hoge eisen
Een simpel rekensommetje leert dat het bedrijf vorig jaar 125 jaar bestond. En daarmee is aan een van de belangrijkste voorwaarden voldaan om het Predicaat Hofleverancier aan te kunnen vragen. Een bedrijf dat die titel wil voeren moet minimaal een eeuw daarvoor zijn opgericht. Een hofleverancier hoeft overigens niet letterlijk aan het hof te leveren. Het predicaat geeft eerder aan dat het bedrijf aan een aantal hoge eisen voldoet.
Procedure
Zo moet de eigenaar van het bedrijf van onbesproken gedrag zijn en zich een goede werkgever tonen. De financiën moeten op orde zijn en het bedrijf moet in de regio goed bekend staan. Daar gaat een strenge controle aan vooraf, onder meer door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Een procedure die doorgaans een jaar in beslag neemt. De titel hofleverancier wordt niet voor het leven toegekend. Over 25 jaar wordt bezien of het bedrijf nog steeds aan de eisen voldoet.
Luister hieronder naar het gesprek dat Peter van den Assem had met Mirjam en Mark Witkam.
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.