Heel Nederland Leest deelt uit bij Bibliotheek Oosterschelde
Heel Nederland Leest deelt uit bij Bibliotheek Oosterschelde

Gratis boek 'Onder de paramariboom' bij Bibliotheek Oosterschelde

14 november, 2025

door: Marcel Steenbakker

GOES / KAPELLE - November staat in veel bibliotheken weer helemaal in het teken van Heel Nederland Leest, een initiatief van de Bibliotheek en CPNB. Ook bij de vestigingen van de Bibliotheek Oosterschelde kun je de hele maand het boek Onder de paramariboom van Johan Fretz gratis ophalen – ook als je geen lid bent.

Onder de paramariboom vertelt het persoonlijke verhaal van Johan Fretz die, samen met zijn moeder, zijn roots ontdekt in Suriname. Net op het moment dat Suriname 50 jaar onafhankelijkheid viert, onderzoekt hij wat zijn afkomst voor hem betekent. Het boek gaat over identiteit, familie en de verbondenheid tussen twee culturen – een verhaal dat uitnodigt tot gesprek.

Lees en praat mee in pop-up leesclubs

Naast het gratis boek organiseert de Bibliotheek samen met Senia pop-up leesclubs om het verhaal gezamenlijk te bespreken. Deze eenmalige bijeenkomsten zijn dinsdag 25 november om 13.30 uur en 15.30 uur in de vestiging van Bibliothek Oosterschelde in Kapelle en vrijdag 28 november om 14.30 uur in Goes.

Senia is een organisatie die door heel Nederland lees- en muziekluisterclubs organiseert. Ze biedt achtergrondinformatie en gespreksvragen zodat je het boek niet alleen leest maar ook écht kunt bespreken. Een mooie kans om nieuwe mensen te ontmoeten en je mening te delen!

Haal je boek op

Het boek is de hele maand november gratis af te halen in alle vestigingen van de Bibliotheek Oosterschelde zolang de voorraad strekt. Eén boek per persoon.

Heel Nederland Leest is een initiatief van de Bibliotheek en de CPNB. Tijdens de campagne wordt jaarlijks een gratis boek gegeven aan bibliotheekbezoekers. Een goed boek brengt gesprekken op gang en verbindt mensen. Bibliotheken zijn bij uitstek sociale ontmoetingsplaatsen waar ruimte is voor onder andere nieuwe perspectieven. De campagne sluit naadloos hierop aan. 


Deel dit artikel


Advertentie
Ons Boeregoed
Advertentie

Lees ook

Wethouder Ad Meeuwsen (SGP) spreekt de raad to.
Reimerswaal coalitievorming

Reimerswaal stelt bestuursakkoord 2026 vast: 'Verbinden, versterken, vooruitgaan’

12 mei, 2026

Het akkoord krijgt ondanks kritieken toch brede steun in de raad: SGP, Leefbaar Reimerswaal, CDA, VVD en PRO Reimerswaal zijn vóór; alleen de ChristenUnie stemt tegen.

Jongeren dragen een krans.
Toujours Kapelle Franse herkening. Tweede Wereldoorlog

Herdenking Franse oorlogsslachtoffers: 'Vrede is een dagelijkse strijd'

12 mei, 2026

Traditioneel valt de herdenking op de tweede donderdag van mei, maar vanwege Hemelvaartsdag is deze nu twee dagen vervroegd. De dag staat in het teken van herinnering, verbondenheid en internationale samenwerking.

Politie deelt foto's van buitgemaakte sieraden
Goes 112 nieuws

Politie deelt foto's van buitgemaakte sieraden

12 mei, 2026

De politie is op zoek naar de rechtmatige eigenaren van goederen die zijn meegenomen bij inbraken in Noord-Brabant en Zeeland. Van verschillende buitgemaakte sieraden heeft de politie foto's gedeeld.

Honderden Goese leerlingen stappen op de fiets voor verkeersexamen
Goes Praktisch Verkeersexamen

Honderden Goese leerlingen stappen op de fiets voor verkeersexamen

12 mei, 2026

Zo’n 317 basisschoolleerlingen uit de gemeente Goes stappen volgende week op de fiets voor het jaarlijkse Praktisch Verkeersexamen. Op maandag 18 en dinsdag 19 mei rijden de leerlingen een route door Goes waarbij wordt gekeken hoe zij omgaan met verschillende verkeerssituaties.

De fietser is door ambulancemedewerkers onderzocht.
112 nieuws Goes

Fatbiker gewond na botsing met auto in Goes

12 mei, 2026

De bestuurder van een fatbike is maandagmiddag gewond geraakt toen hij bij het Nansenplein in Goes in botsing kwam met een personenauto, meldt HV Zeeland.

Medaille van Verdienste voor Zeeuwse hulpverlener
Heinkenszand Rode Kruis

Medaille van Verdienste voor Zeeuwse hulpverlener

12 mei, 2026

Het Rode Kruis heeft afgelopen weekend de Medaille van Verdienste in Brons uitgereikt aan Lisa Antwerpen-van Hannewijk uit Heinkenszand. De onderscheiding is bedoeld voor vrijwilligers die zich op bijzondere wijze inzetten binnen de organisatie. Jaarlijks ontvangt slechts een kleine groep vrijwilligers deze erkenning.

Vorig jaar is onder meer de Goese vest uitgebaggerd.
Waterschap Scheldestromen waterbeheer

Waterschap scoort meevaller van 3,2 miljoen, maar: deels naar duurdere brandstof

11 mei, 2026

Volgens dagelijks bestuurslid Carla Michielsen is dat vooral te danken aan lagere kosten en hogere opbrengsten dan vooraf was begroot. De meevaller gaat grotendeels naar de algemene reserve, maar wordt mogelijk dit jaar al aangesproken vanwege de hogere brandstofprijzen.

Vrouw valt uit scootmobiel na botsing met auto Goes
Goes 112 nieuws

Vrouw valt uit scootmobiel na botsing met auto Goes

11 mei, 2026

Op de kruising van de Anthony Fokkerstraat met de Livingstoneweg in Goes zijn maandagmiddag een personenauto en een scootmobiel met elkaar in botsing gekomen.