Het Sloebos, hier onderbroken door hoogspanningsmasten, is deel van de groene bufferzone.
Het Sloebos, hier onderbroken door hoogspanningsmasten, is deel van de groene bufferzone. Streekomroep De Bevelanden / Omroep Zeeland.

'Groene buffer Sloerand krijgt steeds meer vorm'

28 oktober, 2025

door: Han Verbeem

HEINKENSZAND - De zogenoemde Sloerandzone, het gebied tussen de dorpen aan de westkant van Borsele en het industrieterrein Sloegebied, krijgt stap voor stap meer groen. De gemeente Borsele werkt samen met inwoners en grondeigenaren aan de ontwikkeling van een groene buffer die de dorpen moet scheiden van de industrie, maar ook een aantrekkelijk landschap moet bieden voor recreatie en natuur - aldus wethouder Kees Weststrate.

Volgens Weststrate van de gemeente Borsele is de aanleg van deze zone een langgekoesterde wens van de gemeenteraad. “We willen een groene buffer organiseren tussen de Sloeranddorpen en het industriegebied,” zegt Weststrate. “Dat doen we niet alleen als gemeente, maar samen met omwonenden en grondeigenaren. Er is breed geparticipeerd, en dat zie je terug in de plannen.”

Drie aspecten groenzone

De ontwikkeling bestaat uit drie hoofdonderdelen. Ten eerste komt er een groengordel rondom de industrie, die aansluit op bestaande natuur en landbouwgebieden. Daarnaast wordt de groenstructuur bij de dorpen versterkt, zodat er meer samenhang ontstaat tussen de woonkernen en het omliggende landschap. Tot slot worden wegen en dijken in het gebied voorzien van extra beplanting om de karakteristieke structuren te accentueren.

Sloebos

De groenontwikkeling sluit ook aan op het Sloebos, hoewel Weststrate zich niet wil uitspreken over aantallen hectare bomen die de gemeente wil realiseren. Het duurt weliswaar enkele decennia voordat bomen tot volle wasdom komen maar volgens Weststrate gaat kwaliteit hier boven snelle groei. En ook jonge aanplant kan zich in korte tijd goed ontwikkelen, merkt de wethouder op. "Kijk maar naar wat er de laatste jaren bij 's-Heerenhoek is geplant."


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Rolstoelbusje belandt op wegafscheiding Kats
112 nieuws Kats

Rolstoelbusje belandt op wegafscheiding Kats

9 mei, 2026

Op de 1e Deltaweg bij Kats is vanavond een rolstoelbusjs bovenop een wegafscheiding terechtgekomen. Na een medische check bleek iedereen ongedeerd te zijn.

Auto volledig onderwater in jachthaven Wemeldinge
112 nieuws Wemeldinge

Auto volledig onderwater in jachthaven Wemeldinge

9 mei, 2026

Twee personen hebben vanmorgen in Wemeldinge in alle vroegte een nat pak gehaald bij een eenzijdig ongeval op de Westelijke Kanaalweg in Wemeldinge. Hun auto belandde onder water in de jachthaven. 

De historische beelden zijn onlangs ontdekt: 'Een sensatie'
Goes Tweede Wereldoorlog

Geen feestelijke beelden van de bevrijding, maar van het straffen van 'moffenmeiden' in Goes

9 mei, 2026

De beelden zijn uniek. Nooit eerder zijn bewegende beelden van kaalgeknipte 'moffenmeiden' in Zeeland opgedoken. Ook in de rest van Nederland zijn soortgelijke beelden zeldzaam.

Hansweert viert einde van jarenlang project: ‘We geven de dijk terug aan de inwoners’
Hansweert Dijkversterking

Hansweert viert einde van jarenlang project: ‘We geven de dijk terug aan de inwoners’

8 mei, 2026

Met muziek, springkussens, toespraken en een nieuwe vlag ontworpen door basisschoolleerlingen, werd vrijdagmiddag de vernieuwde dijk in Hansweert officieel geopend. Na jaren van werkzaamheden is de 5,2 kilometer lange dijkversterking klaar, ruim vóór de planning en binnen budget.

Een bergingsbedrijf heeft de auto inmiddels weggesleept.
112 nieuws Rilland

File door auto in sloot naast A58 bij Rilland

8 mei, 2026

Volgens de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) zat één persoon in het voertuig. Nadat deze uit de auto was, hebben ambulancemedewerkers zich over het slachtoffer ontfermd.

Het draaginsigne van de Groene Pluim
Groene Pluim Borsele

Groene Pluim voor machinebouwer uit Borsele

8 mei, 2026

In de gemeente Borsele is de Groene Pluim uitgereikt aan VSS Machinebouw. Het bedrijf krijgt de onderscheiding voor de manier waarop het inzet op duurzaamheid en sociaal ondernemerschap. Wethouder Arno Witkam overhandigde de prijs aan directeur-eigenaar Arjan Verpoorte.

Fietser geschept in ’s-Gravenpolder
's-Gravenpolder 112 nieuws

Fietser geschept in ’s-Gravenpolder

8 mei, 2026

Op de Populierestraat in ’s-Gravenpolder is vrijdagochtend een fietser in botsing gekomen met een auto.

Het gemeentehuis van Borsele.
Borsele coalitievorming

LPB, SGP-ChristenUnie en CDA toch samen zónder GroenLinks-PvdA

8 mei, 2026

Informateur Cees Pille volgt daarmee de eerdere uitkomst van verkenner Marien Weststrate.