KAPELLE – De herontwikkeling van de voormalige elektronicazaak aan het Kerkplein en de Van der Biltlaan in Kapelle is voorlopig op pauze gezet. De ontwikkelaar heeft de gemeente laten weten dat het plan voor omzetten naar woningen in de huidige vorm economisch niet haalbaar is. Dat bevestigt wethouder Bas Feijtel. “Ze beraden zich op vervolgstappen." Voorlopig wordt het pand gebruikt voor huisvesting van arbeidsmigranten.
De herontwikkeling, midden in het centrum van Kapelle, leek een belangrijke impuls voor de leefbaarheid. Maar de realisatie blijkt complexer dan gedacht - zo meldt Feijtel aan de Kapelse gemeenteraad. “De verschillende aanpassingen in het plan hebben veel tijd gekost,” legt wethouder Feijtel uit. “In de tussentijd zijn de rente en de kosten van adviseurs flink gestegen. Daarnaast blijven de bouwkosten hoog, terwijl werd gehoopt dat die zouden dalen.”
Nieuwe plannen onderzocht
Volgens de wethouder onderzoekt de ontwikkelaar momenteel alternatieve scenario’s. “Er wordt gekeken naar een compleet nieuw plan, maar ook naar mogelijkheden binnen het bestaande pand,” zegt Feijtel. “Vooralsnog is er echter geen financieel haalbare oplossing.”
Tijdelijke invulling
Om te voorkomen dat het pand langdurig leeg blijft staan en de rentelasten verder oplopen, is inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden. “Het pand is tijdelijk verhuurd voor de huisvesting van vier arbeidsmigranten,” aldus Feijtel. De gemeente blijft in gesprek met de ontwikkelaar. “We vinden het belangrijk dat deze plek weer een positieve bijdrage kan leveren aan het centrum. Maar dat moet wel haalbaar zijn - voor iedereen,” besluit de wethouder.