Rijkswaterstaat kijkt nu naar de omleidingsroutes voor het verkeer. Het verkeer zal vooral via de provinciale weg N57 en de snelweg A4 bij Bergen op Zoom worden omgeleid. De provincie overweegt ook om tijdens de werkzaamheden een tijdelijke fietsveerpont voor scholieren in te stellen.
Scheurtjes
De brug heeft onderhoud nodig door scheurtjes in het staal, die zijn ontstaan door ouderdom en materiaalmoeheid. Zware voertuigen hebben het probleem in de afgelopen jaren jaar verergerd. De laatste grote werkzaamheden werden in 2000 uitgevoerd, toen de brug ook voor langere tijd werd afgesloten. In 2015 en 2016 werden kleinere scheuren gerepareerd, maar nu is een grote renovatie nodig.
Toekomst
De toekomst van de huidige brug, die dateert van 1962, is nog onzeker. Er wordt namelijk gekeken naar de mogelijkheid om de Deltaweg te verbreden. Als het verkeer toeneemt, wordt de relatief smalle brug meer en meer een knelpunt - zo verwachten verkeerskundigen. Concrete plannen voor vervanging van de brug zijn er nog niet.