Hoge nood? Let op de sticker waar je naar de wc kan
17 september, 2025
door: Han Verbeem
HANSWEERT – Bezoekers en inwoners van Reimerswaal kunnen binnenkort gemakkelijker een openbaar toilet vinden. De gemeente start namelijk met het plaatsen van speciale stickers bij locaties waar mensen met hoge nood welkom zijn om gebruik te maken van het toilet. De eerste sticker wordt volgende week geplaatst in de Sequoishof bij Hansweert - de locaties zijn ook via de speciale app te vinden.
De stickers zijn onderdeel van de landelijke HogeNood-app, waaraan Reimerswaal al enkele jaren meedoet. Met deze app kunnen gebruikers via hun smartphone direct het dichtstbijzijnde toilet vinden. Daarmee zet Reimerswaal een stap richting een gastvrijere en toegankelijkere gemeente - aldus wetouder Martien van Overloop. In Nederland zijn er zo’n 3,5 miljoen mensen met buik- of blaasproblemen die geregeld thuisblijven uit angst onderweg geen toilet te kunnen vinden. De HogeNood-app is speciaal ontwikkeld om die drempel weg te nemen.
'Met fijn gevoel op pad'
“Wij vinden het als gemeente erg belangrijk dat iedereen met een fijn gevoel op pad kan, ook mensen die onderweg vaak naar het toilet moeten,” aldus wethouder Van Overloop, die de eerste sticker mag aanbrengen. “Met dit initiatief hopen we dat steeds meer ondernemers hun toiletten openstellen.”
Oproep voor aanmelden
Reimerswaal roept lokale ondernemers actief op om zich aan te sluiten bij het initiatief. Via de website van HogeNood kunnen zij hun toilet aanmelden. Na controle wordt de locatie zichtbaar in de app, compleet met praktische informatie zoals openingstijden en of het toilet rolstoeltoegankelijk is.
Kleine moeite
“Dit is een kleine moeite met een grote impact,” aldus Van Overloop. “We willen laten zien dat Reimerswaal een plek is waar iedereen zich welkom voelt, ook als de nood hoog is.”
Deel dit artikel
Lees ook
College vraagt raad kwart miljoen voor Gezondheidspark Zeeland
22 mei, 2026
Het college van Goes heeft een voorstel naar de gemeenteraad gestuurd om 250.000 euro beschikbaar te stellen voor de verdere voorbereiding van het Gezondheidspark Zeeland. Met het geld moeten een toekomstvisie en een masterplan voor het gebied worden uitgewerkt.
Einde Hotel Terminus in zicht: laatste Oekraïense bewoners vertrokken
21 mei, 2026
De laatste Oekraïense bewoners hebben het voormalige hotel inmiddels verlaten, daarmee is een einde gekomen aan de tijdelijke opvanglocatie die sinds begin 2024 in gebruik was. Het beeldbepalende gebouw uit 1936 maakt straks plaats voor de verdere ontwikkeling van het stationsgebied en een toekomstig OV-knooppunt.
Leerling Het Goese Lyceum wint landelijke muziekprijs met eigen nummer
20 mei, 2026
Van het klaslokaal naar een landelijke muziekprijs: Kyen Stroosnijder uit Kruiningen, leerling aan Het Goese Lyceum, heeft met zijn zelfgeschreven nummer ‘Cherry Red’ de Spotlight Award gewonnen. De prijs maakt deel uit van de landelijke compositiewedstrijd van de Buma Music Academy.