Huisartsenzorg Noord-Beveland komt op één plek
25 oktober, 2023
Van onze redactie
WISSENKERKE - De huisartsenzorg op Noord-Beveland wordt geconcentreerd op één plek. Dat is het gezamenlijke voorstel van de drie huisartsen op het eiland. Dat betekent dat lokale praktijken zullen sluiten.
Huisartsen Ten Have, De Pagter en De Meulder willen binnen anderhalf à twee jaar de eerstelijnszorg concentreren op één, goed bereikbare locatie op Noord-Beveland. Waar de praktijk zal komen, is nog niet bekend. Op die plek komt ook de apotheek voor de inwoners van de gemeente.
Situatie Colijnsplaat is de aanleiding
Directe aanleiding zijn de perikelen bij de huisartsenpraktijk in Colijnsplaat. De huidige huisarts, Michel ten Have, is ernstig ziek. Ten Haves voorganger Maarten Janssen verongelukte vorig jaar juni bij Kamperland. De huisarts voor hem, Dora Mateeva, overleed plotseling in 2019. Op dit moment zijn er wel waarnemers in de praktijk, maar volgens de betrokken huisartsen is die oplossing niet toekomstbestendig.
Uit het persbericht van de huisartsenbelangenvereniging ZHCo-PeriScaldes: "Bovendien zijn er steeds minder huisartsen die praktijkhouder willen worden en gaan de huidige drie huisartsen op enig moment in de (nabije) toekomst met pensioen."
Daarom is er een onderzoek gedaan en zijn verschillende scenario's uitgewerkt. Kiezen voor één locatie bleek de beste, meest toekomstbestendige keuze, zeggen de huisartsen van Noord-Beveland.
Waar de huisartsenzorg komt , is dus nog niet bekend. Wel dat de zorg komt in een nieuw gebouw waar naast de apotheek ook ruimte is voor andere zorgaanbieders. Voorwaarde voor de nieuwe locatie, is dat deze centraal gelegen is aan de weg van oost naar west op het eiland en goed bereikbaar is met eigen en openbaar vervoer. Het gemeentebestuur is via een brief op de hoogte gesteld van de plannen.
Dit is een bericht van Omroep Zeeland
Deel dit artikel
Lees ook
Herdenking Franse oorlogsslachtoffers: 'Vrede is een dagelijkse strijd'
12 mei, 2026
Traditioneel valt de herdenking op de tweede donderdag van mei, maar vanwege Hemelvaartsdag is deze nu twee dagen vervroegd. De dag staat in het teken van herinnering, verbondenheid en internationale samenwerking.
Honderden Goese leerlingen stappen op de fiets voor verkeersexamen
12 mei, 2026
Zo’n 317 basisschoolleerlingen uit de gemeente Goes stappen volgende week op de fiets voor het jaarlijkse Praktisch Verkeersexamen. Op maandag 18 en dinsdag 19 mei rijden de leerlingen een route door Goes waarbij wordt gekeken hoe zij omgaan met verschillende verkeerssituaties.
Medaille van Verdienste voor Zeeuwse hulpverlener
12 mei, 2026
Het Rode Kruis heeft afgelopen weekend de Medaille van Verdienste in Brons uitgereikt aan Lisa Antwerpen-van Hannewijk uit Heinkenszand. De onderscheiding is bedoeld voor vrijwilligers die zich op bijzondere wijze inzetten binnen de organisatie. Jaarlijks ontvangt slechts een kleine groep vrijwilligers deze erkenning.
Waterschap scoort meevaller van 3,2 miljoen, maar: deels naar duurdere brandstof
11 mei, 2026
Volgens dagelijks bestuurslid Carla Michielsen is dat vooral te danken aan lagere kosten en hogere opbrengsten dan vooraf was begroot. De meevaller gaat grotendeels naar de algemene reserve, maar wordt mogelijk dit jaar al aangesproken vanwege de hogere brandstofprijzen.