Jo-Annes de Bat.
Jo-Annes de Bat. Streekomroep De Bevelanden / Han Verbeem

Jo-Annes de Bat staatssecretaris Klimaat en Groene Groei

9 februari, 2026

door: Han Verbeem

KLOETINGE / DEN HAAG - CDA-politicus en provinciaal bestuurder Jo-Annes de Bat uit Kloetinge is voorgedragen tot staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei in het nieuwe kabinet Jetten. Het CDA bevestigde maandag de voordracht, na eerdere lekken over de namen van de beoogde CDA-bewindslieden. Johan Aalberts zal De Bat vermoedelijk opvolgen als gedeputeerde in het Zeeuwse provinciebestuur.

De Bat, geboren in Oostdijk, begon zijn politieke loopbaan als gemeenteraadslid in Goes van 2006 tot 2010. Vervolgens was hij van 2010 tot 2015 wethouder in dezelfde gemeente, waar hij verantwoordelijk was voor diverse beleidsterreinen. Sinds 2015 is hij lid van de Gedeputeerde Staten van Zeeland, met een focus op milieu- en energiebeleid. Daarnaast heeft hij in 2019 en 2023 als lid van de Provinciale Staten van Zeeland deelgenomen aan de verkiezingen.

Groen beleid

Als staatssecretaris zal De Bat zich vooral richten op beleid rondom groene technologieën, samenwerking met het bedrijfsleven en het ontwikkelen van beleid voor duurzaam ondernemen. Inmiddels hebben het provinciale CDA-bnestuur en de Statenfractie de Middelburger Johan Aalberts voorgedragen als beoogd opvolger van de Bat in het Zeeuwse college van Gedeputeerde Staten.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Burgemeester Gerben Dijksterhuis (links op de foto) overhandigt de symbolische cheque aan het bestuur van het Impact Fonds Borsele.
Impact Fonds Borsele Netten op Zee

Vijf miljoen voor grote én kleine plannen: Impact Fonds kan aan de slag

3 april, 2026

De komende jaren ligt er zo’n vijf miljoen euro klaar waar de inwoners zélf over mogen meebeslissen. Dat gebeurt via het Impact Fonds Borsele, dat donderdagavond feestelijk van start is gegaan, in het dorpshuis Borssele. Het geld komt van het Rijk, van de Netten op Zee-compensatiegelden. Het fonds moet toezien op de besteding van de miljoenen.

Goede Vrijdag: wat betekent het eigenlijk?

Goede Vrijdag: wat betekent het eigenlijk?

3 april, 2026

Het is een belangrijke dag voor het christendom, ook in Zeeland zijn veel bedrijven, scholen en winkels gesloten. Toch wordt deze dag niet overal op de Bevelanden op dezelfde manier beleefd.

Annebeth Evertz keert zeer waarschijnlijk niet terug als wethouder.
Kapelle formatie

Kapelle zónder PRO: 'Hopelijk hoeven we de Regenboogvlag niet op te vouwen'

3 april, 2026

In Kapelle gaat de huidige coalitie zeer waarschijnlijk door zónder PRO (GroenLinks-PvdA). Wethouder Annebeth Evertz vindt dat jammer, "maar dat is nu eenmaal de realiteit van de politiek", zo relativeert ze. Wel hoopt ze dat de driepartijencoalitie van VVD, CDA en SGP het sociale beleid overeind houdt.

De medaille Lid in de Orde van Oranje Nassau
Onderscheidingen gemeente

Lintjes voor vertrekkende raadsleden

3 april, 2026

Bij hun vertrek kregen gemeenteraadsleden uit Reimerswaal, Kapelle, Goes en Noord-Beveland een lintje. Zij zijn minimaal twaalf jaar raadslid geweest.

Het ongeval bij Schore op het Kanaal door Zuid-Beveland.
HV Zeeland Schore

Losgeraakte duwbak botst tegen tanker op kanaal bij Schore

3 april, 2026

Op het Kanaal door Zuid-Beveland heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aanvaring plaatsgevonden tussen een tanker en een losgeraakte duwbak,. Door onbekende oorzaak raakte een duwbak los die werd vervoerd door een duwboot.

OBS De Eendracht
Textiel Race Hansweert

Wie sleept de hoofdprijs binnen? De Textiel Race winnaars zijn bekend

2 april, 2026

Elf basisscholen uit de Bevelanden en Tholen hebben de afgelopen weken flink hun handen uit de mouwen gestoken tijdens De Textiel Race. Basisschool De Eendracht uit Hansweert heeft de eerste plek veroverd. Met 2.475 kilo ingezameld textiel, 1.250 tweedehands advertenties, 296 reparaties en een kledingruil sleepte de school een score van 14.014 punten binnen.

Goes zet in op wasbare luiers
Goes Luiers

Goes zet in op wasbare luiers

2 april, 2026

De gemeente Goes begint deze zomer met een proef waarbij jonge gezinnen wasbare luiers kunnen uitproberen. Met het initiatief wil de gemeente onderzoeken of het gebruik van deze luiers kan helpen om de hoeveelheid restafval te verminderen.

Huiskamerfestival Gluren bij de Buren komt naar Goes
Festival Goes

Huiskamerfestival Gluren bij de Buren komt naar Goes

1 april, 2026

Geen grote podia of festivalterreinen, maar gewoon bij mensen thuis. Op zondag 28 juni verandert Goes tijdens ‘Gluren bij de Buren’ in één groot huiskamerfestival, met optredens van lokaal talent door de hele stad.