Jo-Annes de Bat staatssecretaris Klimaat en Groene Groei
9 februari, 2026
door: Han Verbeem
KLOETINGE / DEN HAAG - CDA-politicus en provinciaal bestuurder Jo-Annes de Bat uit Kloetinge is voorgedragen tot staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei in het nieuwe kabinet Jetten. Het CDA bevestigde maandag de voordracht, na eerdere lekken over de namen van de beoogde CDA-bewindslieden. Johan Aalberts zal De Bat vermoedelijk opvolgen als gedeputeerde in het Zeeuwse provinciebestuur.
De Bat, geboren in Oostdijk, begon zijn politieke loopbaan als gemeenteraadslid in Goes van 2006 tot 2010. Vervolgens was hij van 2010 tot 2015 wethouder in dezelfde gemeente, waar hij verantwoordelijk was voor diverse beleidsterreinen. Sinds 2015 is hij lid van de Gedeputeerde Staten van Zeeland, met een focus op milieu- en energiebeleid. Daarnaast heeft hij in 2019 en 2023 als lid van de Provinciale Staten van Zeeland deelgenomen aan de verkiezingen.
Groen beleid
Als staatssecretaris zal De Bat zich vooral richten op beleid rondom groene technologieën, samenwerking met het bedrijfsleven en het ontwikkelen van beleid voor duurzaam ondernemen. Inmiddels hebben het provinciale CDA-bnestuur en de Statenfractie de Middelburger Johan Aalberts voorgedragen als beoogd opvolger van de Bat in het Zeeuwse college van Gedeputeerde Staten.
Deel dit artikel
Lees ook
Vijf miljoen voor grote én kleine plannen: Impact Fonds kan aan de slag
3 april, 2026
De komende jaren ligt er zo’n vijf miljoen euro klaar waar de inwoners zélf over mogen meebeslissen. Dat gebeurt via het Impact Fonds Borsele, dat donderdagavond feestelijk van start is gegaan, in het dorpshuis Borssele. Het geld komt van het Rijk, van de Netten op Zee-compensatiegelden. Het fonds moet toezien op de besteding van de miljoenen.
Kapelle zónder PRO: 'Hopelijk hoeven we de Regenboogvlag niet op te vouwen'
3 april, 2026
In Kapelle gaat de huidige coalitie zeer waarschijnlijk door zónder PRO (GroenLinks-PvdA). Wethouder Annebeth Evertz vindt dat jammer, "maar dat is nu eenmaal de realiteit van de politiek", zo relativeert ze. Wel hoopt ze dat de driepartijencoalitie van VVD, CDA en SGP het sociale beleid overeind houdt.
Losgeraakte duwbak botst tegen tanker op kanaal bij Schore
3 april, 2026
Op het Kanaal door Zuid-Beveland heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aanvaring plaatsgevonden tussen een tanker en een losgeraakte duwbak,. Door onbekende oorzaak raakte een duwbak los die werd vervoerd door een duwboot.
Wie sleept de hoofdprijs binnen? De Textiel Race winnaars zijn bekend
2 april, 2026
Elf basisscholen uit de Bevelanden en Tholen hebben de afgelopen weken flink hun handen uit de mouwen gestoken tijdens De Textiel Race. Basisschool De Eendracht uit Hansweert heeft de eerste plek veroverd. Met 2.475 kilo ingezameld textiel, 1.250 tweedehands advertenties, 296 reparaties en een kledingruil sleepte de school een score van 14.014 punten binnen.