Kapelle boekt ‘historisch resultaat’ van 9,3 miljoen
13 juni, 2025
door: Han Verbeem
KAPELLE - De gemeente Kapelle heeft in 2024 een historisch resultaat van 9,3 miljoen euro behaald. Dit komt vooral door incidentele inkomsten, zoals een eenmalig hoog dividend van 6,3 miljoen euro van ZEH, inclusief EPZ. Ook de grondexploitaties zorgden voor een winst van 2,6 miljoen euro. Daarnaast ontving de gemeente 0,8 miljoen euro extra voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen.
Wethouder Jon Herselman heeft al in gedachten waaraan hij het geld wil besteden: “Deze meevallers geven ons de kans om te investeren in onderwijshuisvesting, recreatie en preventieve maatregelen in het sociaal domein.” De Kapelse raad stelt 1 juli de jaarrekening vast.
Zorgelijk
Ondanks dit positieve resultaat zijn de verwachtingen voor de komende jaren zorgelijk, waarschuwt de wethouder. Vanaf 2028 krijgt de gemeente te maken met grote kortingen op de rijksbijdragen, terwijl de kosten, vooral in het sociaal domein, blijven stijgen. Herselman voegt hieraan toe: “Dit betekent dat wij als gemeente keuzes moeten maken. We gaan in het aankomende begrotingsproces goed kijken naar onze uitgaven en blijven pleiten voor een goede balans tussen de taken die we uitvoeren en de middelen die we ontvangen.”