Popkoor Seaside Rendez-Vous zingt John Lennon's Imagine
Popkoor Seaside Rendez-Vous zingt John Lennon's Imagine Streekomroep de Bevelanden

Kapelle swingt op Top 2000 klassiekers

2 december, 2024

door: Marcel Steenbakker

KAPELLE – De Vroone lijkt zaterdagavond en zondagmiddag op het Top 2000 Café waar de televisiequiz al sinds jaar en dag gehouden word. Houten tafels in het midden van de zaal met kleedjes en bordspellen zoals Mens Erger Je Niet en Scrabble. Het past precies in het beeld van de Top 2000 en dat is niet verwonderlijk. Muziekvereniging Ons Genoegen en Popkoor Seaside Rendez-Vous nemen bezit van de zaal met klassiekers uit de best beluisterde hitlijst van het jaar: de Top 2000.

Muziekvereniging Ons Genoegen opende beide voorstellingen met Ouverture for Tommy van de Britse rockband The Who. Het nummer wordt jaarlijks gebruikt als herkenningstune van de Top 2000 bij NPO Radio 2.

Om en om brachten het popkoor en de muziekvereniging nummers uit de Top 2000 ten gehore. Een gevarieerd programma met nummers van Donna Summer, Bruno Mars & Mark Ronson, John Lennon, Nothing But Thieves en een Bee Gees medley. Het repertoire bestond uit maar liefst 22 nummers aaneengepraat door een Ad Visser look-a-like die zorgde voor een komische noot tussen de nummers door.

De finale werd verzorgd door Ons Genoegen en Seaside Rendez-Vous samen. De nummer 1 van de Top 200, al jaren, Bohemian Rhapsody van Queen.

Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle op het Top 2000 podium in de Vroone © Streekomroep de Bevelanden

Traditie

Zaterdagmorgen vertelde Mario Elmendorp van Popkoor Seaside Rendez-Vous op de radio bij Streekomroep de Bevelanden dat de Top 2000 Live begon in 2018. Door corona en volle agenda’s was het idee van een traditie helaas niet haalbaar. Echter in 2024 is de traditie nieuw leven ingeblazen. En dat de Top 2000 Live populair is blijkt wel uit het aantal verkochte kaarten. Zaterdagavond was volledig uitverkocht en zondagmiddag zat de zaal ook weer grotendeels vol.

Zowel het popkoor als muziekvereniging Ons Genoegen brengen nummers die al deel uitmaken van hun reguliere repertoire. Het repertoire is hoogstaand en verrassend. Moeilijke popsongs die laag voor laag ontleed zijn, ingestudeerde en met een eigen twist ten gehore gebracht.

‘Drie keer de wereld rondgereden’

Na afloop van de voorstelling zaterdagavond spraken we met dirigent Frank de Vreeze. Deze sympathieke koorleider rijdt iedere week van zijn woonplaats in het zuidelijkste puntje van Limburg naar Kapelle om te repeteren met het popkoor. Volgens eigen zeggen is hij in 16 jaar tijd al drie keer de wereld rondgereden; met liefde en toewijding. Sinds 2008 is hij dirigent van het popkoor.

Vol trots vertelt hij over de koorleden. Het zijn stuk voor stuk amateurs die hun beste beentje voor zetten en dat vertaald zich in een enorme passie voor muziek. Passie die duidelijk hoorbaar is als het koor zingt. De koorleden kiezen zelf het repertoire vertelt Frank. Als dirigent gaat hij ermee aan de slag en zorgt dat de nummers in een koorcompositie gebracht kunnen worden. Dat houdt in dat de koorleden wekelijks huiswerk krijgen naast hun gebruikelijke repetities op dinsdagavond.

Het koor bestaat momenteel uit ruim 50 leden, voornamelijk dames. Frank ziet graag wat versterking van mannenstemmen. Het koor heeft behoefte aan tenoren en baritons; zij kunnen zich melden via de website van het popkoor. 

Uptown Funk You Up - Seaside Rendez-Vous zingt Bruno Mars op het Top 2000 podium in de Vroone © Streekomroep de Bevelanden


Deel dit artikel


Advertentie
Ons Boeregoed
Advertentie

Lees ook

Ook Kruiningen wil spelen  op kunstgras. (afbeelding ter illustratie)

Ook Kruiningen toe aan kunstgras: kosten zeven ton

21 september, 2026

Natuurgras is steeds vaker onbespeelbaar, vooral droogte en watertekort in de zomer en wateroverlast in de winter zorgen voor problemen en afgelastingen. 

Voorlopig ontwerp voor vernieuwd strandje Krabbendijke ligt klaar
Krabbendijke Strand

Voorlopig ontwerp voor vernieuwd strandje Krabbendijke ligt klaar

21 september, 2026

Het strandje van Krabbendijke krijgt de komende tijd een nieuwe inrichting. De gemeente Reimerswaal heeft de ideeën van inwoners verwerkt in een voorlopig ontwerp, waarin onder meer ruimte komt voor spelen, bewegen en verblijven. Ook moet de geschiedenis van het gebied beter zichtbaar worden.

Goes besteedt extra aandacht aan eenzaamheid tijdens landelijke actieweek
Goes Eenzaamheid

Goes besteedt extra aandacht aan eenzaamheid tijdens landelijke actieweek

21 september, 2026

Verschillende organisaties in Goes vragen extra aandacht voor eenzaamheid. Aanleiding is de landelijke Week tegen Eenzaamheid, die van 24 september tot en met 1 oktober plaatsvindt. In de stad worden in die periode verschillende activiteiten georganiseerd, waaronder ontmoetingsmomenten, wandelingen, creatieve activiteiten en spelmiddagen.

De Zevensprong krijgt nieuwbouw.
Krabbendijke basisonderwijs

Miljoenenkrediet nodig voor nieuwbouw De Zevensprong in Krabbendijke

21 september, 2026

De gemeenteraad van Reimerswaal wordt gevraagd ruim 5,5 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de bouw, daarnaast is één miljoen nodig voor bijkomende kosten.

Abdijstraat in Biezelinge afgesloten voor aanleg zebrapad
Biezelinge Werkzaamheden

Abdijstraat in Biezelinge afgesloten voor aanleg zebrapad

21 september, 2026

Een deel van de Abdijstraat in Biezelinge wordt deze week afgesloten vanwege de aanleg van een zebrapad. De werkzaamheden duren van maandag 21 tot en met vrijdag 25 september en vinden plaats ter hoogte van Abdijhof.

Officiële certificaten Zeker Zeeuws
Streekproducent van het Jaar Bevelanden

Zeeuwse streekproducenten strijden opnieuw om jaarlijkse titel

21 september, 2026

De verkiezing voor Streekproducent van het Jaar gaat vrijdag 25 september weer van start. Alle bij het keurmerk 'Zeker Zeeuws' aangesloten producenten doen mee. De Bevelanden hebben daarbij de afgelopen jaren een prominente rol gespeeld: zowel in 2024 als 2025 kwam de winnaar uit de gemeente Reimerswaal.

De auto was van de snelweg geraakt en in de naastgelegen sloot beland.
112 nieuws A58

Auto van de weg bij A58 Lewedorp, inzittende gewond

21 september, 2026

Een personenauto is zondagavond van de A58 geraakt en in een sloot langs de snelweg beland.

Afbeelding ter illustratie.
112 nieuws Kamperland

Kop-staartbotsing op Oost-Westweg bij Kamperland

19 september, 2026

Op de Oost-Westweg (N255) bij Kamperland zijn zaterdagmiddag twee auto's betrokken geraakt bij een kop-staartbotsing.