Kapelle zoekt stembureauleden
10 september, 2023
door: Marcel Steenbakker
KAPELLE - Nederland gaat 22 november naar de stembus voor de vervroegde landelijke Tweede Kamerverkiezing. In Kapelle worden hiervoor op verschillende locaties stembureaus ingericht. Voor deze stembureaus zoekt de gemeente mensen die de verkiezingen in goede banen leiden.
Als stembureaulig draag je zorg voor het goed verlopen van de stemmingen op 22 november. Met andere stembureauleden neem je stempassen in, controleer je identificatie-bewijzen en deel je stembiljetten uit.
Per stembureau wordt op 22 november in twee ploegen gewerkt; van 07.00 uur tot 14.00 uur en 13.00 uur tot 21.00 uur. Zodra de stembussen om 21.00 uur gesloten zijn worden door beide ploegen de stemmen geteld op partijniveau. Medewerkers van de gemeente Kapelle tellen de dag na de verkiezingen op kandidaatniveau.
Voordat de verkiezingen van start gaan krijg je als stemburealid een digitale training zodat je op de dag zelf over voldoende kennis beschikt. Een stembureaulid krijgt 165 euro vergoeding.
Aanmelden voor de functie van stembureaulid kan via de website van de gemeente Kapelle: www.kapelle.nl/gezocht-stembureauleden
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.