KASTANJES BIJ STENEN BRUG ZIJN ZIEK EN WORDEN GEROOID
26 juni, 2025
door: Peter van den Assem
GOES – De gemeente Goes rooit dit najaar nog twaalf kastanjebomen aan de Voorstad en de Oostsingel. Alle kastanjebomen daar zijn ziek, maar sommige zijn er zo slecht aan toe dat ze moeten worden weggehaald.
Het gaat om de ‘kastanjebloedingsziekte’. Die wordt veroorzaakt door een bacterie. De kastanjes staan in het gebied vanaf de Stenen Brug tot aan Oostsingel 156.
TOT RUST KOMEN
De gemeente geeft zelf al aan hoe beeldbepalend de bomen zijn in het gebied. Er komen dan ook twintig nieuwe bomen voor terug. Maar dat zal pas in het najaar van 2026 zijn. Eerst moet de grond een jaar tot rust komen. Daarnaast is het de bedoeling om de bermen te verbreden. Onder meer om de nieuwe bomen meer groeiruimte geven. Dat werk wordt ook dit najaar opgepakt.
ANDERE SOORTEN
De bomen die volgend jaar in de plaats van de twaalf gerooide exemplaren komen, zijn geen kastanjes. Het gaat om vijf verschillende andere soorten, waaronder de moseik. De verwachting is dat die bomen minder gevoelig zijn voor ziektes. Ondertussen blijft de gemeente de kastanjebomen die (nog) wel blijven staan goed in de gaten houden. De verwachting is dat ook deze bomen binnen vijf tot tien jaar zullen moeten worden gerooid.
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.