Klachten, ervaringen en verwachtingen: onderzoek naar Flexvervoer
11 september, 2026
door: Mila-Swann van der Raaf
BEVELANDEN - Reizigers op de Bevelanden kunnen hun ervaringen met het Flexvervoer delen. Reizen door Zeeland onderzoekt hoe de dienstverlening wordt ervaren en wat inwoners van het vervoer op aanvraag verwachten. De oproep komt nadat er de afgelopen maanden verschillende kritische geluiden zijn verschenen over onder meer wachttijden, geannuleerde ritten en de beschikbare capaciteit.
Het Flexvervoer is de afgelopen periode stapsgewijs ingevoerd op Noord- en Zuid-Beveland. Reizigers reserveren vooraf een rit en stappen in bij een zogenoemde hub. Daarmee wijkt het systeem af van de vaste buslijnen die op een vast tijdstip en een vaste route rijden.
Problemen met ritten
Voor sommige reizigers levert de nieuwe manier van reizen problemen op. In regionale media kwamen de afgelopen maanden meldingen naar buiten over ritten die kort voor vertrek worden verplaatst of geannuleerd. Ook zijn er reizigers die aangeven lang te moeten wachten of geen rit meer te kunnen boeken omdat er voor de rest van de dag geen capaciteit beschikbaar is.
Op sommige plekken speelt ook de capaciteit een rol. Zo kwamen er vanuit Noord-Beveland signalen dat het aantal beschikbare busjes niet altijd voldoende is om aan de vraag te voldoen. Omdat ritten kunnen worden gecombineerd, kan een voertuig bovendien eerst andere reizigers ophalen of wegbrengen voordat iemand op de bestemming aankomt.
Van vertraging tot annulering
Een rit kan worden geannuleerd wanneer een voertuig onverwacht niet beschikbaar is en er geen alternatief kan worden ingezet. Bij vertraging krijgen reizigers een melding. De Flex werkt daarnaast met een vroegste vertrektijd en een uiterlijke aankomsttijd. Dergelijke ervaringen kunnen worden meegenomen in het nieuwe onderzoek. Niet alleen mensen die regelmatig met de Flex reizen kunnen reageren. Ook inwoners die de Flex nog nooit hebben gebruikt, kunnen aangeven wat zij van het systeem verwachten of waarom zij er geen gebruik van maken.
Ook chauffeurs kritisch
De kritiek komt niet alleen van reizigers. Ook chauffeurs hebben via vakbond FNV aandacht gevraagd voor hun werkomstandigheden. Zij zeggen onder meer dat de planning voor hoge werkdruk zorgt. Volgens chauffeurs zijn de berekende tijden soms te krap, waardoor er weinig ruimte is tussen ritten.
Tegelijkertijd zijn er ook positieve ervaringen met de Flex. Reizen door Zeeland wijst erop dat sommige reizigers juist blij zijn met het systeem. Vooral inwoners van kleinere dorpen kunnen er voordeel van hebben wanneer er voorheen ’s avonds of in het weekend weinig of geen regulier busvervoer was. Het onderzoek moet volgens Reizen door Zeeland inzicht geven in die verschillende ervaringen. Zowel knelpunten als positieve punten kunnen worden meegenomen bij de verdere ontwikkeling van het Flexvervoer. De vragenlijst kan tot en met dinsdag 6 oktober worden ingevuld.
Deel dit artikel
Lees ook
Politie onderzoekt diefstal laadkabels, slachtoffer looft 1.000 euro uit
8 oktober, 2026
De politie doet onderzoek naar meerdere diefstallen van laadkabels op de Bevelanden. Onder meer in Goes, Heinkenszand en ’s-Gravenpolder zijn kabels weggenomen. Een van de slachtoffers heeft camerabeelden openbaar gemaakt en looft 1.000 euro uit voor de gouden tip.
Begraafplaats Waarde wordt uitgebreid: huidige locatie raakt rond 2030 vol
8 oktober, 2026
De begraafplaats Memento Mori in Waarde krijgt de komende jaren flink meer ruimte. De huidige begraafplaats raakt naar verwachting rond 2030 vol, waardoor de gemeente een naastgelegen perceel heeft aangekocht. Vanaf vrijdag begint daar de eerste fase van de uitbreiding. Uiteindelijk ontstaat ruimte voor ongeveer 1.100 nieuwe graven.
Kapelle onderzoekt langer verblijf noodopvang Smokkelhoek
8 oktober, 2026
De tijdelijke opvang van 81 asielzoekers in Kapelle zou op 15 januari 2027 sluiten, maar die einddatum staat inmiddels ter discussie. Het COA heeft de gemeente gevraagd de opvang langer open te houden. Voordat het college daarover een besluit neemt, wil Kapelle weten hoe inwoners de opvang tot nu toe ervaren.
54 fietsers op de bon bij controle in centrum Goes
8 oktober, 2026
Wie woensdagmiddag dacht dat het voetgangersgebied in het centrum van Goes ook prima als fietspad kon dienen, kwam mogelijk bedrogen uit. Handhavers van de gemeente Goes en een wijkagent hielden een gerichte controle en deelden uiteindelijk 54 boetes uit aan fietsers die reden waar dat niet mocht.