Marcel Fränzel
Marcel Fränzel Streekomroep De Bevelanden

MARCEL FRÄNZEL NEEMT AFSCHEID RAAD GOES

25 januari, 2024

door: Peter van den Assem

GOES – Waarnemend burgemeester Marcel Fränzel van Goes heeft donderdagavond afscheid genomen van de gemeenteraad. Hij vertrekt officieel per 1 februari. Dan begint burgemeester Cees van den Bos.

Fränzel trad op 5 juli vorig jaar aan als waarnemer na het vertrek van burgemeester Margo Mulder naar Bergen op Zoom. Eerder was hij burgemeester van Woensdrecht. Opvallend is dat Fränzel daarna in zeven gemeenten waarnemend burgemeester is geweest, waaronder Noord-Beveland. Dat waarnemerschap ligt hem naar eigen zeggen goed.

In maart wordt Marcel Fränzel 64. Wat hij na zijn afscheid van Goes gaat doen, weet hij nog niet. Stoppen met werken komt voor hem in ieder geval nog te vroeg. ‘Ik ben nog in de kracht van mijn leven’, zegt hij. ‘Ik ben nog veel te jong om nu al te zeggen: “We gaan met een camper door Europa crossen, want het hoeft voor mij niet meer”. Dat doe ik graag in de vakantie, maar nu nog niet.’

Luister hieronder naar het gesprek dat verslaggever Peter van den Assem had met Marcel Fränzel, naar aanleiding van zijn naderende afscheid van Goes.


Deel dit artikel


Advertentie
Advertentie

Lees ook

Het gemeentehuis van Reimerswaal
Reimerswaal burgemeester

Beëdiging Luteijn vijf dagen vervroegd: raadsbijeenkomst nu 2 april

10 maart, 2025

Aanvankelijk was de beëdiging van waarnemend burgemeester Jan Luteijn gepland op 7 april maar die dag komt Commissaris van de Koning (CvdK), Hugo de Jonge, minder goed uit - zo laat een gemeentewoordvoerder weten. Daarom is de datum vervroegd naar 2 april.

grote uitslaande brand in Ovezande
112 nieuws Borsele

Grote uitslaande brand verwoest winkelpand in Ovezande

9 maart, 2025

In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote uitslaande brand een leegstaand winkelpand in Ovezande volledig in de as gelegd. Tientallen brandweerlieden werden ingezet om de brand te bestrijden en verdere schade te beperken.

de zwaar beschadigde auto wordt afgesleept
112 nieuws Goes

Auto over de kop op Westhavendijk bij Goes, bestuurder ongedeerd

8 maart, 2025

Een personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag over de kop geslagen op de Westhavendijk tussen Goes en Wilhelminadorp. De bestuurder bleef ongedeerd.

WEEK VAN DE VRIJWILLIGER: DIERENASIEL KAN NIET ZONDER HEN
Goes week vrijwilliger

WEEK VAN DE VRIJWILLIGER: DIERENASIEL KAN NIET ZONDER HEN

7 maart, 2025

Iedere dag zetten talloze vrijwilligers zich in voor anderen. De afgelopen week is tijdens de Nationale Week van de Vrijwilliger op verschillende manieren stilgestaan bij hun onbetaalde werk. Ook bij lokale organisaties, zoals Dierenasiel de Bevelanden in Goes, speelt vrijwilligerswerk een cruciale rol. Beheerster Willemien van Damme benadrukt het belang van deze vrijwilligers: “Zonder hen zouden wij niet kunnen bestaan.”

MARIA UIT DE BEUK TERUG IN OVEZANDE
Ovezande Mariabeeld

MARIA UIT DE BEUK TERUG IN OVEZANDE

7 maart, 2025

Het houten Mariabeeld dat enkele jaren naast de kerk in Ovezande stond is terug. Afgelopen zomer bleek het aangetast door een schimmel. Inmiddels is het beeld behandeld. Donderdagmiddag werd Maria op haar plaats in het prieel gezet.

Prins Fabian de Eerste
Goes Hanzehat

Prins Fabian kwam, zag en genoot met volle teugen

6 maart, 2025

De haring is begraven en het carnaval voorbij. Op Zuid-Beveland hebben carnavalsvierders mede door de goede weersomstandigheden, volop kunnen genieten van feesten, praalwagens en kleurig uitgedoste mensen. De belangstelling voor het feest wat voorafgaat aan de vastentijd leek dit jaar zelfs groter dan voorgaande jaren. Het carnavalsfeest wint aan populariteit.

Burgemeester Van Egmond over Internationale Vrouwendag in Reimerswaal
Internationale Vrouwendag Reimerswaal

Burgemeester Van Egmond over Internationale Vrouwendag in Reimerswaal

4 maart, 2025

Hoe ziet de vrouw van de toekomst eruit? Om dat én de impact van de vrouw goed onder woorden te kunnen brengen moet er eerst een sprong in de tijd gemaakt worden naar het verleden en gekeken worden naar de ontwikkeling van de positie van de vrouw en de bijdrage die zij levert aan de samenleving, aldus burgemeester José van Egmond.

de lekkende tankwagen op de kruising bij Kruiningen
112 nieuws Reimerswaal

A58 en N289 bij Kruiningen afgesloten vanwege lekkage tankwagen

4 maart, 2025

Een deel van de N289 alsook de op- en afrit van de A58 bij Kruiningen zijn afgesloten vanwege een lekkage bij een tankwagen met LPG. Hulpdiensten zijn ter plaatse waaronder politie en brandweer.