Kapelle
Kapelle

Marco Kleppe (SGP): 'Een gemeente waar inwoners zich prettig en gelukkig voelen'

17 maart, 2026

door: Han Verbeem

KAPELLE - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart maken de colleges in de Bevelandse gemeenten de balans op. Wethouder Marco Kleppe (SGP) zet zich in voor onder andere onderwijs, economie en sociaal domein: "Preventie blijft een belangrijk speerpunt. We moeten blijven investeren in een samenleving waarin inwoners zich prettig en gelukkig voelen."



Wethouder Marco Kleppe, wat heeft u binnen uw portefeuille(s) kunnen bereiken en wat waren daarbij de highlights?

“Eén van de belangrijkste resultaten is dat we samen met de ondernemers een duidelijke visie op de detailhandel hebben ontwikkeld. Dat was een traject waarin gemeente en ondernemers echt samen optrokken. Daarnaast hebben we ruim één miljoen euro gereserveerd voor preventieve activiteiten in het sociaal domein. In plaats van veel geld uit te geven aan behandelingen achteraf, willen we problemen eerder voorkomen. Het doel is uiteindelijk, dat hulpverlening minder nodig wordt. Dat vraagt een andere manier van denken: meer investeren in preventie, zodat mensen later minder zware zorg nodig hebben.”

Waar kunt u met tevredenheid op terugblikken?

“Ik ben vooral tevreden over de samenwerking met de ondernemers. Zij hebben natuurlijk soms andere prioriteiten dan de gemeente, maar toch hebben we het voor elkaar gekregen om iedereen dezelfde kant op te laten kijken. Dat vraagt moed, geduld en visie van alle betrokkenen."

"Samen werken we aan een sterke detailhandel in onze gemeente. We kiezen bewust voor een gastvrije aanpak: geen betaald parkeren en een warm welkom voor onze eigen inwoners, maar zeker ook voor mensen uit omliggende gemeenten. Kapelle heeft een mooi en gezond winkelbestand. Waar je in andere gemeenten soms spanningen ziet tussen ondernemers en bestuur, werken we hier juist heel goed samen."

"Daarnaast hebben we als een van de eerste gemeenten in Nederland grote stappen gezet om relaties tussen inwoners te versterken. Op dat gebied zijn we echt een voortrekker. Lange tijd was het een onderwerp waar gemeenten zich eigenlijk niet mee mochten bemoeien, omdat dat als betuttelend werd gezien. Inmiddels weten we dat sterke relaties juist veel problemen kunnen voorkomen. Andere gemeenten kijken nu met interesse naar wat wij doen."

"Ook zijn we samen met de andere Bevelandse gemeenten gestart met vroegsignalering van betalingsproblemen. Door schulden vroeg te signaleren, kunnen we ingrijpen voordat ze groter worden."

"Verder ben ik er trots op dat we onze inwoners hebben kunnen blijven helpen met jeugdzorg. Ondanks de grote druk op de arbeidsmarkt hebben we eigenlijk geen wachtlijsten gehad.”

Wat zou u met de kennis van nu anders doen?

“In Kapelle hebben we de laagste werkloosheid van Zeeland, maar toch vinden we het belangrijk dat inwoners met een uitkering perspectief krijgen op werk. Het liefst natuurlijk betaald werk, maar als dat niet lukt kan ook vrijwilligerswerk, mantelzorg of een stage waardevol zijn." 

"We hebben veel inwoners kunnen helpen, maar helaas hadden we niet voldoende menskracht en financiële middelen om iedereen te bereiken. Ook een gemeente kan haar geld maar één keer uitgeven. Als het had gekund, had ik graag nog meer mensen geholpen.”

Wat zijn voor u beleidsmatig de stippen op de horizon?

“Preventie in het sociaal domein blijft een belangrijk speerpunt. We moeten blijven investeren in een samenleving waarin inwoners zich prettig en gelukkig voelen. Als mensen zich goed voelen en mee kunnen doen, wordt de samenleving sterker. Daarnaast verwacht ik dat de samenwerking tussen basisonderwijs, speciaal onderwijs en kinderopvang steeds intensiever wordt. Wat mij betreft gebeurt dat in de toekomst zelfs op één locatie."

"Voor de jeugdhulp wil ik graag dat de samenwerking tussen school, ouders en gemeente hechter wordt. Dat zal niet alleen zorgen voor gelukkigere kinderen en gezinnen, maar ook voor lagere kosten voor de gemeente. Uiteindelijk profiteert iedereen daarvan. Verder blijven we ons inzetten om zoveel mogelijk inwoners aan het werk te helpen en armoede waar mogelijk aan te pakken. Voorlichting over het voorkomen van schulden hoort daar ook bij.

"Persoonlijk hoop ik bovendien dat er ooit een verbod komt op consumptieve financiering. Vroeger was het simpel: als je spaarpot leeg was, kon je niets kopen. Ouderwets sparen is eigenlijk nog steeds heel verstandig.”


Deel dit artikel


Ons Boeregoed
Advertentie
Advertentie

Lees ook

Auto te water bij Oude Zeedijk Kattendijke
112 nieuws

Auto te water bij Oude Zeedijk Kattendijke

29 april, 2026

Bij de Oude Zeedijk bij Kattendijke is een auto te water geraakt. De persoon die in het voertuig zat, is inmiddels op de kant.

Foto ter illustratie.
Bevelanden dakloosheid

Bevelanden sluiten aanbij telling dak- en thuisloosheid: 'Iedereen telt mee'

29 april, 2026

Met deze eenmalige, grootschalige telling  op 12 mei willen gemeenten in Zeeland - waaronder ook de Bevelanden - een realistischer en completer beeld krijgen van mensen zonder stabiele woonplek.

Rolstoelroute
Wilhelminadorp Rolstoelroute

Nieuwe plannen voor rolstoelvriendelijke route in Wilhelminadorp

29 april, 2026

Wandelen moet voor iedereen mogelijk zijn, maar in de praktijk is dat niet altijd vanzelfsprekend. In Wilhelminadorp wordt daarom gekeken hoe bestaande wandelroutes beter toegankelijk kunnen worden voor mensen die minder goed ter been zijn. Inwoners krijgen de kans om hierover mee te denken.

De brand woedde in een woning aan de Appelstraat.
Krabbendijke 112 nieuws

Felle brand bij woning Appelstraat Krabbendijke

28 april, 2026

In Krabbendijke heeft dinsdagavond een felle brand gewoed achter een woning aan de Appelstraat.

Team blauw en team oranje.
Goes hockey

Wereldrecord langste zaalhockeywedstrijd verbroken: 'Kapot, maar voldaan'

28 april, 2026

Na exact 33 uur rennen, zweten en scoren, zette een groep van meer dan veertig hockeyers in het Omnium in Goes een wereldrecordtitel op hun naam. Team oranje en team blauw speelden officieel de langste zaalhockeywedstrijd ooit, en met die titel belanden ze in het Guinness Book of Records

Meepraten over Borsele: gemeente start drie online onderzoeken
Borsele Participatie

Meepraten over Borsele: gemeente start drie online onderzoeken

28 april, 2026

De gemeente Borsele wil inwoners actief betrekken bij een reeks nieuwe projecten. Via het platform Praat mee Borsele kunnen inwoners op dit moment hun mening, ervaringen en ideeën delen over drie onderwerpen die de komende tijd worden uitgewerkt.

Het podium in Kloetinge
Koningsdag Kloetinge

Koningsdag kleurt de Bevelanden oranje: feest in Kapelle en Kloetinge

28 april, 2026

De Bevelanden kleurden oranje tijdens een zonnige en levendige Koningsdag. In Kloetinge en Kapelle trokken veel inwoners de straat op om de feestdag te vieren. Met muziek, kleedjesmarkten en activiteiten voor jong en oud hing er de hele dag een feestelijke sfeer in beide dorpen.

De jongen raakte gewond bij een incident met de heftruck.

Minderjarige gewond bij ongeval heftruck

26 april, 2026

Bij een ongeval met een heftruck bij een bedrijf aan de Nieuwe Hoondertsedijk in ’s-Gravenpolder is zaterdagmiddag een minderjarige jongen gewond geraakt.