NIEUW ZIEKENHUIS GOES MOET IN 2029 DE DEUREN OPENEN
3 juli, 2025
door: Peter van den Assem
GOES – ADRZ gaat een nieuw ziekenhuisgebouw neerzetten. Het moet achter het huidige ziekenhuis in Goes komen te staan. Als alles volgens planning verloopt zal het begin 2029 de deuren openen. Pas als het nieuwe gebouw er staat en operationeel is, zal het oude worden afgebroken.
Het huidige ziekenhuis is bijna veertig jaar oud (1987). Om in de toekomst verder te kunnen, zijn er dan twee opties: renovatie of nieuwbouw. ADRZ heeft voor dat laatste gekozen. De bouw zal twee tot tweeëneenhalf jaar in beslag nemen. Er is de hoop dat er volgend jaar mee begonnen kan worden.
DUURZAAM
“Het huidige gebouw is helemaal op, technisch versleten”, zegt woordvoerster van ADRZ, Danielle Steijn. “Om goede zorg te kunnen blijven garanderen, is er in de toekomst een nieuw gebouw nodig. Renovatie zou heel veel geld gaan kosten.”
Met de nieuwbouw is ook nog een aantal andere zaken van belang. Het oude gebouw laat zich moeilijk verder verduurzamen. Nieuwbouw moet daarnaast ook meer werkplezier voor de medewerkers bieden en een fijner verblijf voor de patiënten.
GEZONDHEIDSPARK
De gemeente Goes blij met de plannen zoals die er nu liggen. Einde van dit jaar wil de gemeente een plan gaan maken voor een zogenoemd ‘gezondheidspark’. Nu al zijn in de directe omgeving van het ziekenhuis verschillende zorgaanbieders. Denk bijvoorbeeld aan Emergis. Met die aanbieders en met omwonenden wil de gemeente gaan kijken hoe daar meer samenhang in gebracht kan worden.
TOEGANGSWEG
Ook de logistiek zal onder de loep genomen worden. Er zal een nieuwe ontsluitingsweg moeten komen voor ziekenhuis/gezondheidspark. Waar die precies wordt aangelegd en hoe dat geheel eruit komt te zien is nu nog niet duidelijk. Ook daarover wil de gemeente in gesprek met ADRZ en omwonenden.
Deel dit artikel
Lees ook
Transportpionier Erik de Koeijer uit Yerseke plotseling overleden
22 oktober, 2026
Erik de Koeijer (68), eigenaar en jarenlang de drijvende kracht achter Kotra Logistics in Yerseke, is woensdag 21 oktober plotseling overleden. De ondernemer bouwde het bedrijf uit tot een internationaal familiebedrijf in de transport en logistiek.
Kamperland staat stil bij oorlogsslachtoffers
22 oktober, 2026
De oorlogsslachtoffers uit Kamperland worden maandag 2 november herdacht bij het oorlogsmonument in het dorp. Leerlingen van basisschool De Kamperschouw spelen een rol tijdens de jaarlijkse herdenking, waarbij ook kransen en bloemen worden gelegd.