Oesterdam negen dagen afgesloten voor verkeer
14 april, 2024
Van onze redactie
REIMERSWAAL / THOLEN - Vanaf morgen is het ruim een week lang omrijden geblazen voor iedereen die van de Oesterdam gebruik maakt. De Bergsediepsluis is namelijk gesloten voor al het vaar- en wegverkeer. Rijkswaterstaat vernieuwt de asfaltlaag van de brug over de sluis. De werkzaamheden duren anderhalve week.
Rijkswaterstaat begint maandagmorgen om 07.00 uur met de werkzaamheden. "De slijtlaag van de weg moet worden vervangen", vertelt Eric Mostert van Rijkswaterstaat. "Die laag zorgt ervoor dat weggebruikers voldoende grip hebben." Dagelijks rijden er zo'n zesduizend voertuigen over de brug.
Door de stremming van de Bergsediepsluis moet al het wegverkeer dus omrijden. Auto's worden omgeleid via de N286, A4 en N289. Volgens Rijkwaterstaat gaat het om een verwachte extra reistijd van tien minuten. Fietsers en bromfietsers moeten via Bergen op Zoom rijden. De omleidingsroutes staan aangegeven met gele borden. Het vaarverkeer moet omvaren via de Krammersluizen. Het Oesterdam Resort en De Speelmansplaten blijven bereikbaar, als je vanaf het zuiden de Oesterdam oprijdt.
Openbaar vervoer
De buslijnen 643 en 644 rijden niet tijdens de werkzaamheden. Wel rijden er extra bussen naar Bergen op Zoom. Buslijn 209 rijdt extra van maandag 22 april tot met woensdag 24 april.
Niet te koud
Het aanbrengen van de slijtlaag kan niet onder alle weersomstandigheden. "Het moet niet te koud zijn. Daarom werken we tussen april en september", aldus Eric Mostert. Op het wegdek zijn nu strookjes geplakt. "Dat is om de ergste schade tegen te gaan, maar geen permanente oplossing. De hele laag begint los te laten dus moet ie vervangen worden."
Rijkswaterstaat vervangt dit jaar en volgend jaar slijtlagen van meerdere beweegbare bruggen in Zeeland, vervolgt de omgevingsmanager. "Ook de drie bruggen over de Grevelingensluis, de twee bruggen over de Zandkreeksluis en de Krammerbrug worden aangepakt."
De werkzaamheden op de Oesterdam moeten op woensdag 24 april klaar zijn.
Dit is een bericht van Omroep Zeeland
Deel dit artikel
Lees ook
Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival
29 juni, 2026
Achtertuinen, opritten en binnenplaatsen veranderden zondag voor één dag in kleine podia tijdens de eerste editie van Gluren bij de Buren Goes. Verspreid over de gemeente vonden 125 optredens plaats, waarbij bezoekers wandelend of fietsend van locatie naar locatie trokken.
Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing
29 juni, 2026
Het gemeentearchief van Borsele is van 17 augustus tot en met 11 september tijdelijk niet toegankelijk. Door een verbouwing van de archiefruimte kunnen inwoners in die periode geen fysieke archiefstukken, bouwdossiers of genealogische documenten opvragen.
WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma
29 juni, 2026
Na een sterke groepsfase staat Oranje in de zestiende finale van het WK. In de nacht van maandag op dinsdag wacht de kraker tegen Marokko. De aftraptijd van 03.00 uur zorgt op De Bevelanden voor een flink dilemma: blijven supporters op of kiezen ze toch voor hun nachtrust?