OM eist tot 42 maanden cel voor ontvoering in Zak van Zuid-Beveland
23 juni, 2026
door: Daniël Zwemer
KWADENDAMME / MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft gevangenisstraffen tot 42 maanden geëist tegen drie mannen uit Kwadendamme en Bergen op Zoom. Dit voor hun betrokkenheid bij de ontvoering van een 20-jarige man in de Zak van Zuid-Beveland vorig jaar.
Volgens het OM werd het slachtoffer onder valse voorwendselen naar een afspraak gelokt. Hij dacht dat het ging om de verkoop van een bromfiets, maar werd op de afgesproken plek in een auto geduwd en meegenomen naar het buitengebied. Volgens het onderzoek werd vooraf via Snapchat contact gelegd met het slachtoffer, in de veronderstelling dat hij betrokken zou zijn bij het eerdere conflict.
Mishandeling
Daar werd hij in de Zak van Zuid-Beveland, tussen onder meer Baarland en omliggende dorpen, mishandeld en onder druk gezet. Hij moest verklaren dat hij betrokken was bij een eerder conflict rond een 15-jarig meisje uit Kwadendamme. Volgens het OM was er sprake van een duidelijke rolverdeling: twee broers waren betrokken bij de ontvoering en mishandeling, terwijl hun neef alles filmde met zijn telefoon.
Aanleiding conflict
Dat conflict ontstond nadat de familie van twee verdachten ervan overtuigd was dat een jongen haar had verwond. Nadat het politieonderzoek wegens gebrek aan bewijs werd stopgezet, besloten de verdachten volgens het OM zelf verhaal te halen. Daarbij werd een man ontvoerd die volgens justitie niets met het eerdere conflict te maken had. Hij werd daarna gewond achtergelaten in het buitengebied.
De rechtbank doet op 6 juli uitspraak.
Deel dit artikel
Lees ook
Goes gluurde massaal bij de buren tijdens eerste editie festival
29 juni, 2026
Achtertuinen, opritten en binnenplaatsen veranderden zondag voor één dag in kleine podia tijdens de eerste editie van Gluren bij de Buren Goes. Verspreid over de gemeente vonden 125 optredens plaats, waarbij bezoekers wandelend of fietsend van locatie naar locatie trokken.
Archief gemeente Borsele vier weken gesloten door verbouwing
29 juni, 2026
Het gemeentearchief van Borsele is van 17 augustus tot en met 11 september tijdelijk niet toegankelijk. Door een verbouwing van de archiefruimte kunnen inwoners in die periode geen fysieke archiefstukken, bouwdossiers of genealogische documenten opvragen.
WK-kraker tegen Marokko om 03.00 uur: supporters staan voor dilemma
29 juni, 2026
Na een sterke groepsfase staat Oranje in de zestiende finale van het WK. In de nacht van maandag op dinsdag wacht de kraker tegen Marokko. De aftraptijd van 03.00 uur zorgt op De Bevelanden voor een flink dilemma: blijven supporters op of kiezen ze toch voor hun nachtrust?