Omnium opent vernieuwde entree en tribunes, herontwikkeling gebied gaat verder
15 april, 2026
door: Daniël Zwemer
GOES - Het Omnium in Goes heeft woensdag de nieuwe entree en vernieuwde tribunes in de sporthal officieel in gebruik genomen. De aanpassingen maken deel uit van de herontwikkeling van het complex, waar ook wordt gewerkt aan een nieuw schoolgebouw van Scalda.
Volgens directeur Bart van den Heuvel ligt de oorsprong van de verbouwing bij plannen rond de bestaande school op het terrein. “Het begon met de school waar iets mee moest gebeuren. Dat heeft een kettingreactie veroorzaakt”, zei hij. “Als je dat doet, is het ook een goed moment om hal 3 mee te nemen.” De oude sporthal uit 1984 is daarbij vernieuwd en een kwartslag gedraaid, waardoor ruimte ontstond voor de nieuwe entree.

De tribunes © Streekomroep de Bevelanden
Open entree met zicht op sport
De ingang moet niet alleen een doorgang worden, maar ook een verblijfsruimte. “Het is een plek waar sporters en studenten samenkomen”, aldus Van den Heuvel. Ook moet sport binnen het gebouw beter zichtbaar worden gemaakt. “Sport zat hier altijd wat verstopt in het pand. Nu is er vanuit de centrale ruimte direct zicht op de sporthal.”
Nieuw schoolgebouw
In de voormalige kas van het tropisch bos wordt gewerkt aan een nieuw schoolgebouw voor Scalda.Vanaf schooljaar 2026/2027 moeten daar honderden studenten terechtkunnen voor groene mbo-opleidingen, waaronder landbouw, dierverzorging en watermanagement.
De werkzaamheden zijn nog niet afgerond. Zowel binnen als buiten wordt de komende periode verder gewerkt aan de inrichting van het gebied.

Bouw nieuw schoolgebouw © Streekomroep de Bevelanden
Deel dit artikel
Lees ook
Geen feestelijke beelden van de bevrijding, maar van het straffen van 'moffenmeiden' in Goes
9 mei, 2026
De beelden zijn uniek. Nooit eerder zijn bewegende beelden van kaalgeknipte 'moffenmeiden' in Zeeland opgedoken. Ook in de rest van Nederland zijn soortgelijke beelden zeldzaam.
Hansweert viert einde van jarenlang project: ‘We geven de dijk terug aan de inwoners’
8 mei, 2026
Met muziek, springkussens, toespraken en een nieuwe vlag ontworpen door basisschoolleerlingen, werd vrijdagmiddag de vernieuwde dijk in Hansweert officieel geopend. Na jaren van werkzaamheden is de 5,2 kilometer lange dijkversterking klaar, ruim vóór de planning en binnen budget.
Groene Pluim voor machinebouwer uit Borsele
8 mei, 2026
In de gemeente Borsele is de Groene Pluim uitgereikt aan VSS Machinebouw. Het bedrijf krijgt de onderscheiding voor de manier waarop het inzet op duurzaamheid en sociaal ondernemerschap. Wethouder Arno Witkam overhandigde de prijs aan directeur-eigenaar Arjan Verpoorte.