Onderhoud aan kademuren stadshaven Goes start dit najaar
24 juli, 2026
door: Mila-Swann van der Raaf
GOES - De kademuren van de stadshaven in Goes krijgen vanaf dit najaar een flinke opknapbeurt. De gemeente gaat onderhoud uitvoeren aan de Grote Kade, Bierkade, Turfkade en Kleine Kade om de muren veilig en in goede staat te houden.
Door de jaren heen hebben de kademuren te maken gekregen met slijtage. Zo zijn sommige stenen en voegen beschadigd en groeit er begroeiing op de muren. Tijdens de werkzaamheden worden de kademuren schoongemaakt, worden slechte stenen en voegen vervangen en worden de kademuren opnieuw gevoegd. Ook de muurankers en stalen onderdelen krijgen onderhoud. Deze worden waar nodig roestvrij gemaakt en opnieuw geschilderd.
Vanaf september
De gemeente verwacht rond half september met de werkzaamheden te kunnen beginnen. De uitvoering duurt naar verwachting tot het einde van 2026, maar kan mogelijk doorlopen in de eerste maanden van 2027. De exacte planning hangt af van de aannemer en de weersomstandigheden.
Om de overlast voor omwonenden en bezoekers zoveel mogelijk te beperken, wordt het werk vooral uitgevoerd vanaf steigers, pontons en vanaf het water. Hierdoor hoeft de weg langs de kademuren niet afgesloten te worden.
Planten tijdelijk weggehaald
Voor de start van de werkzaamheden worden bijzondere planten die op de kademuren groeien tijdelijk weggehaald. Na afloop worden deze op een andere plek teruggeplaatst. De gemeente werkt alleen aan de delen van de kademuren boven de waterlijn. Onder water is de kwaliteit van de muren volgens de gemeente nog goed.
Deel dit artikel
Lees ook
Scheepvaart bij Hansweert op 10 augustus meerdere keren stilgelegd
27 juli, 2026
Het scheepvaartverkeer op het Kanaal door Zuid-Beveland wordt op maandag 10 augustus acht keer kort stilgelegd. De stremmingen zijn nodig omdat hoogspanningslijnen boven het kanaal worden verwijderd als onderdeel van de vernieuwing van het hoogspanningsnet in Zeeland.
Archeologen speuren op bodem Oosterschelde naar verborgen Zeeuwse geschiedenis
27 juli, 2026
Archeologen zijn deze maand begonnen met een uitgebreid onderwateronderzoek in de Oosterschelde. Vier weken lang onderzoekt de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) drie historische locaties, waaronder de beroemde vindplaats van de Romeinse godin Nehalennia bij Colijnsplaat.